Zajęcia z chustą animacyjną w klasie II

Utworzono dnia 27.03.2024

Szkolna psycholog, pani Daria Starzomska zorganizowała warsztaty psychoedukacyjne w Klasie II pt. ,,Rozwijanie umiejętności społeczno-emocjonalnych poprzez zabawę z chustą animacyjną".

Współpraca, współdziałanie i rozwijanie świadomości ciała są kluczowymi elementami w kształtowaniu umiejętności społecznych-emocjonalnych u dzieci. W trakcie warsztatów uczniowie mogli doświadczyć radości ze wspólnej zabawy oraz rozwijać swoje umiejętności przy użyciu chusty animacyjnej.

Mieli okazję nie tylko do zabawy, ale także do nauki. Poprzez różnorodne ćwiczenia, dzieci doskonaliły swoje umiejętności współpracy w grupie. Praca nad wykonywaniem zadań wymagała od uczestników komunikacji, słuchania oraz wzajemnego wspierania się, co sprzyjało budowaniu więzi i zaufania między nimi.

Podczas warsztatów rozwijane były nie tylko umiejętności społeczne. Dzięki aktywnościom z chustą animacyjną, uczniowie stawali się bardziej świadomi swojego ciała oraz przestrzeni wokół nich.

Widok uśmiechniętych twarzy i dźwięki śmiechu wypełniały salę, co świadczyło o pozytywnym wpływie aktywności na samopoczucie dzieci.

Poprzez współpracę, ćwiczenia fizyczne oraz wspólną zabawę, uczniowie mogą zbudować solidne fundamenty pod swoje dalsze życie społeczne i emocjonalne.

Zabawy z chustą animacyjną w klasie II

Utworzono dnia 27.03.2024, 09:25

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.