Europejski Dzień Logopedy

Utworzono dnia 27.03.2024

Nasza szkoła włączyła się w obchody Europejskiego Dnia Logopedy. Ich celem jest rozpowszechnianie wiedzy na temat logopedii oraz stworzenie warunków do szybkiej konsultacji, informacji i diagnozy osób z zaburzeniami mowy. Zajęcia logopedyczne są ważne i należy prowadzić je od wczesnego dzieciństwa. Dziecko z wadą wymowy staje się mniej pewne siebie, może mieć trudności w nauce począwszy od takich podstaw jak pisanie i czytanie. Dlatego warto jak najwcześniej wyrównywać braki i dawać szanse na pełen rozwój.

Panie: Monika Dziuba-Łucka i Katarzyna Bernaciak przygotowały w dniu obchodów wiele zabaw i gier logopedycznych dla oddziału przedszkolnego i klasy II. Na rozgrzewkę odbyła się gimnastyka buzi i języka. Dzieci z dużym zaangażowaniem wykonywały ćwiczenia artykulacyjne, oddechowe i fonacyjne. Następnie uczniowie musieli wypowiadać trudne słowa, wyrażenia i zdania. Były także ćwiczenia słuchowe. Kolejną atrakcją były logopedyczne gry planszowe. Dzięki zajęciom uczniowie mieli okazję rozwijać i doskonalić percepcję wzrokowo-słuchowo-ruchową. Usprawniali pracę aparatu mowy, doskonalili koncentrację i pamięć słuchową. Nietypowe zajęcia bardzo podobały się dzieciom o czym świadczyły radosne uśmiechy na ich twarzach.

Europejski Dzień Logopedy

Utworzono dnia 27.03.2024, 09:37

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.