Zdrowo i kolorowo z klasą 2

Utworzono dnia 04.03.2021

Wychowawczyni klasy 2 Szkoły Podstawowej w Adamowie, pani Katarzyna Bernaciak, zorganizowała dla swoich uczniów zajęcia kulinarne poświęcone zdrowemu stylowi życia. Dzieci dowiedziały się jak należy zdrowo się odżywiać, dlaczego warzywa i owoce są tak ważne w naszej diecie i jakie znaczenie dla zdrowego stylu życia ma ruch, obejrzały także film edukacyjny o zdrowym stylu życia. Każdy miał za zadanie ułożyć piramidę zdrowego stylu życia, a ukoronowaniem zajęć były warsztaty kulinarne polegające na przygotowaniu kanapek z samych zdrowych składników. Dzieci przekonały się, że własnoręcznie przygotowane jedzenie smakuje o wiele lepiej. Każde z nich starało się jak najładniej przyozdobić swoje kanapki, by nie tylko były smaczne, lecz także dobrze się prezentowały. Na koniec zajęć dzieci doszły do wniosku, że zdrowe posiłki w dodatku przygotowane przez siebie są o wiele smaczniejsze niż gotowe fast-foody.

Zdrowo i kolorowo z klasą 2

Utworzono dnia 04.03.2021, 12:11