Wycieczka klas IV-VI do Kielc

Utworzono dnia 25.02.2017

W dniu 24 lutego uczniowie klas IV – VI ze Szkoły Podstawowej w Adamowie wybrali się na wycieczkę do Kielc. Pierwszym punktem programu była wizyta w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej na Zamkowym Wzgórzu. Uczniowie zwiedzili muzeum, które ukazało im dzieje naszej Ojczyzny oraz walkę o jej niepodległość. Poznali też wstrząsającą historię kieleckiego więzienia i pamiątki pozostałe po więźniach. Fascynujące było to, że eksponatów można dotykać, a nawet przymierzać, a część multimedialnej ekspozycji zachwyciła wszystkich, gdy okazało się, że karty elektronicznych ksiąg można „odwracać”. Następnie uczniowie udali się na warsztaty „Świętokrzyskie – moja mała Ojczyzna”. Zajęcia w przestrzennej pracowni rozpoczęły się od wyświetlenia filmu dotyczącego historii Polski, a w jej kontekście także historii Kielc. Następnie uczniowie powtórzyli wiadomości z zakresu ustroju administracyjnego naszego kraju, poznali granice własnego województwa oraz jego najważniejsze zabytki oraz musieli samodzielnie umieścić je na mapie. Dzięki metodom aktywizującym oraz oprawie multimedialnej zajęcia okazały się bardzo ciekawe i inspirujące. Następnym miejscem, które odwiedzili uczniowie była Wojewódzka Biblioteka Publiczna, gdzie zwiedzili olbrzymi gmach, w którym poznali takie miejsca jak wypożyczalnia, czytelnia, a także bardziej intrygujące takie jak informatorium czy czytelnia mikrofilmów. Uczniowie zapoznali się także z najstarszymi czasopismami i książkami znajdującymi się na terenie biblioteki oraz spędzili na koniec czas w Mediatece, czyli części przeznaczonej specjalnie dla dzieci i młodzieży. Tam mogli się przekonać, że w nowoczesnej bibliotece można nie tylko pożyczać książki, ale także zagrać na konsoli, skorzystać z Internetu, czy wypożyczyć film albo grę planszową.

Wycieczkę zorganizowały panie: Katarzyna Wlazłowska – Chodyra, Iwona Kozdęba oraz Sylwia Pacek.

Wycieczka klas IV-VI do Kielc

Utworzono dnia 25.02.2017, 20:07

W dniu 24 lutego klasy IV-VI wybrały się na wycieczkę do Kielc do Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej oraz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej.

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Wszystkich: 19381