Wizyta w bibliotece

Utworzono dnia 07.12.2023

Uczniowie klasy I i II wybrali się z wizytą do Gminnej Biblioteki Publicznej w Brodach.

Dzieci zapoznały się z funkcjonowaniem placówki i dowiedziały się czym różni się ona od biblioteki szkolnej, poznały zasady zapisywania się oraz wypożyczania książek. Następnie uczestniczyły w zajęciach literacko-plastycznych. Wysłuchały wierszy i zabawnego opowiadania o Świętym Mikołaju, który oddał sanie do serwisu. Samodzielnie ozdabiały zakładki do książek i rozwiązywały wykreślanki. Finałem zabaw plastycznych było pokolorowanie portretu Świętego Mikołaja.

Na koniec spotkania młodzi czytelnicy wysłuchali bajki "Nowe Szaty Cesarza", zaprezentowanej w obrazkowej formie Teatrzyku Kamishibai.

Maluchy opuściły bibliotekę z mocnym przekonaniem, że to nie jest ich ostatnia wizyta w tym miejscu.

Wycieczkę zorganizowały panie: Katarzyna Wlazłowska, Katarzyna Bernaciak i Monika Dziuba-Łucka.

Wizyta w bibliotece

Utworzono dnia 07.12.2023, 09:44