Udany Festyn Rodzinny w Adamowie z udziałem Pani Wojewody

Utworzono dnia 12.06.2017

Z inicjatywy rodziców i społeczności szkoły podstawowej w Adamowie, przewodniczącej Rady Rodziców pani Wioletty Kwiecień oraz radnej Angeliki Boroń i sołectwa Adamów w dniu 10 czerwca na terenie szkoły odbył się Festyn Rodzinny i Marszobieg Rodzinny. Patronat medialny nad imprezą objęła „Gazeta Starachowicka.   Imprezę odwiedziła pani wojewoda województwa świętokrzyskiego Agata Wojtyszek, pani wójt gminy Brody Marzena Bernat, zastępca wójta, pan Michał Gutowski, przewodniczący Rady Gminy pan Stanisław Wrona, skarbnik gminy pani Dorota Dyka, dyrektor Centrum Usług Wspólnych pani Dorota Grudnicka – Glina, zespoły „Echo Adamowa” oraz „Jarzębina”, prezes Ludowego Klubu biegacza Rudnik, pan Sylwester Dudek, ksiądz proboszcz parafii w Adamowie Andrzej Bartosiński.Pogoda była kapryśna i zmienna, ale nikomu nie przeszkadzało to w dobrej zabawie. Konferansjerkę podczas festynu poprowadziła pani Małgorzata Kusiak. Festyn rozpoczęła dyrektor szkoły, pani Teresa Szymczak, która powitała obecnych i życzyła im udanej zabawy.

Impreza rozpoczęła się od zapisów na biegi rodzinne, które zorganizowała i koordynowała pani Edyta Chodzyńska. Uczestnicy mimo deszczu wystartowali w poszczególnych kategoriach biegowych. Nie zabrakło dobrego dopingu. Rodziny niektórych biegaczy miały nawet przygotowane duże, barwne transparenty. Wyróżniono także najstarszego biegacza, którym był pan Józef Milanowski nagrodzony wielkimi brawami zarówno przy starcie jak i na mecie oraz najmłodszego: Filipa Bujnowskiego. Nagrody wręczały pani wojewoda, pani wójt oraz pani dyrektor. Dodatkowo pani wojewoda miała upominki od Urzędu Wojewódzkiego dla wszystkich uczestniczących w festynie dzieci

Następnie przyszedł czas na występy uczniów. Tę część rozpoczęli uczniowie klasy 0 i I przygotowani przez panie: Małgorzatę Kusiak i Renatę Ślęzak, którzy zaprezentowali skocznego krakowiaka. Po nich radosną piosenkę „Guma do podskoków” wykonali uczniowie klasy II i III przygotowani przez panią Katarzynę Bernaciak. Uczniowie klasy IV przygotowani przez panią Krystynę Kwiecień wystąpili z piosenką nawiązującą do bliskiego Dnia Ojca „Piosenka dla taty”. Klasa V przygotowana przez Iwonę Kozdębę wprowadziła wszystkich w wakacyjny klimat śpiewając piosenkę „Włoskie wakacje”. W podobny tonie był występ klasy VI, która zaprezentowała piosenkę „Na plaży”.

Piknik obfitował też w atrakcje dla rodziców. Pani Edyta Chodzyńska zaprosiła ich do układu tanecznego, czyli tańca belgijskiego, w którym musieli zatańczyć ze swoimi dziećmi. Pani Karolina Matusiewicz zaprosiła zespoły składające się z rodzin do przeciągania liny. Pani Katarzyna Bernaciak zorganizowała konkurs mody ekologicznej, w którym modelami byli przedstawiciele poszczególnych klas ubierani w stroje ekologiczne przez rodziców.

Na koniec tych atrakcji zaproszono chętnych do udziału w szkolnym „Mam talent”. Przedstawiciele poszczególnych klas występowali ze swoimi szczególnymi umiejętnościami. Były piosenki, wiersze, popis gry na instrumencie, tańce, a nawet pokaz kroków karate. Zwycięzcami zostali: Martyna Kwiecień i Nikola Gawarecka, które zajęły I miejsce śpiewając piosenkę: „Hej wiosenko”. II miejsce zajęły Martyna Dziubińska i Lena Imos z układem tanecznym, a III miejsce przypadło Emilowi Stachowiczowi za pokaz gry na keyboardzie.

Po szkolnych występach na scenie zaśpiewały lokalne zespoły „Echo” z Adamowa oraz „Jarzębina” z Dziurowa. Były też kulinarne atrakcje w postaci pyszności z grilla ,stoisk z ciastami i napojami oraz swojskim chlebem ze smalcem, a także kiermasz książek. Dla dzieci była zjeżdżalnia, oraz loteria fantowa. Straż pożarna OSP Ruda zadbała także o dodatkowe atrakcje: można było wsiąść do samochodu strażackiego i użyć syreny alarmowej, były także pokazy ratownictwa oraz mini-quiz dla dzieci dotyczący wiedzy o straży pożarnej. Kolejną atrakcją był wojskowy samochód Star, który budził duże zainteresowanie wśród dzieci i dorosłych zorganizowany przez pana Jacka Kusiaka z Firmy Autobox.

Pomocą przy organizacji festynu służyli: Urząd Wojewódzki i Urząd Marszałkowski, Klikom Net – Artur Wolski, Badpol Textile&Recycling, Pallet Hurtownia – Michał Pietrzyk, Centrum Medyczne Visus i Salony Optyczne Visus, Go – Kart Land Starachowice, PPH Kwas Mar – Krzysztof Tałałaj, Carmen Hurtownia, Firma Autobox, Ochotnicza Straż Pożarna z Rudy, Animex Food, Piekarnia Izabela i Dariusz Wojteczek, Piekarnia Agnieszka i Marek Sarna, Grażyna i Zbigniew Niekłań, Drukarnia „Maja” Dariusz Glina, Kręgielnia Atlantyda, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starachowicach, Kwiaciarnia „Cuda Wianki”, Pizzeria „Trzy papryczki”, Kino „Helios”.

Festyn Rodzinny w Adamowie 2017

Utworzono dnia 12.06.2017, 16:43

W dniu 10 czerwca w naszej szkole odbył się Festyn Rodzinny...

Wszystkich: 19308