Szkolne jasełka

Utworzono dnia 02.01.2024

Zgodnie z tradycją, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Adamowie wystąpili w przedstawieniu jasełkowym. Rozpoczął je piękny występ recytatorsko-muzyczny w wykonaniu pań z KGW w Adamowie, które wprowadziły obecnych w świąteczny nastrój. Następnie młodzi artyści z klas II– VII zaprezentowali piękną i wzruszającą inscenizację przygotowaną przez panie Ewelinę Hamerę i Katarzynę Wlazłowską. Przedstawienie w barwny i nietypowy sposób opowiadało o narodzinach Jezusa. Widzowie najpierw ujrzeli niezwykłą scenę, gdy cała przyroda śpiewa i cieszy się z przyjścia Zbawiciela na ziemię. Następnie pokazana została wędrówka pasterzy i Trzech Mędrców do Betlejem. W jasełkach nie zabrakło groźnego Heroda, Śmierci i Diabła, którzy swoje role odtworzyli niezwykle ekspresyjnie. Ciekawym akcentem przedstawienia były kolędy w wykonaniu Gabrieli Łuckiej, Hanny Paprot, Kacpra Kurka oraz uczniów klasy II. Gdy jasełka dobiegły końca, okazało się, że widzów czeka jeszcze muzyczna niespodzianka. W koncercie kolęd wystąpiły klasy I, IV i VI oraz maluchy z oddziału przedszkolnego. Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni wielkimi brawami.

Dyrektor szkoły, pani Teresa Szymczak podziękowała wykonawcom za ciekawą oprawę artystyczną jasełek oraz złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

Szkolne jasełka

Utworzono dnia 02.01.2024, 09:35