Utworzono dnia 30.11.2023

10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W programie artystycznym udział wzięli uczniowie z klas II, IV, V i VII przygotowani przez panie Iwonę Kozdębę i Sylwię Zapałę. Za oprawę muzyczną odpowiedzialna była nauczycielka muzyki, pani Justyna Śpiewak. Młodzi aktorzy przedstawili zgromadzonym uczniom, nauczycielom i paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Adamowa, historię 123 lat niewoli naszej Ojczyzny oraz trudnej i długiej wędrówki naszych przodków do wolności. Uczniowie oddali hołd wszystkim tym, którzy walczyli o niepodległą Polskę i tym, którzy za nią polegli. Pięknym uzupełnieniem treści akademii były śpiewane przez dzieci pieśni: ,,Rota", ,,Rozkwitały pąki białych róż" i ,,Piechota". Finałem patriotycznej uroczystości był poruszający układ taneczny z flagami w wykonaniu uczennic z klas V i VII.

Utworzono dnia 30.11.2023, 16:24

Wszystkich: 19316