Sprzątanie Świata 2023

Utworzono dnia 26.09.2023
W dniu 16 września uczniowie Szkoły Podstawowej w Adamowie, zgodnie z tradycją, wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata” i wyruszyli na porządkowanie najbliższej okolicy. Maluchy z zerówki i klas młodszych sprzątały teren wokół szkoły, a przede wszystkim boisko wielofunkcyjne. Trzeba przyznać, że bardzo się postarali, bo na terenie szkolnym nie pozostał nawet najmniejszy papierek. Uczniowie klas IV-VIII, podzieleni na grupy, zajęli się porządkowaniem i usuwaniem śmieci z ulic wokół szkoły. Wyprawy udały się znakomicie, a po wielkich porządkach okolica prezentowała się zdecydowanie ładniej niż zwykle.
Dzięki tej ekologicznej akcji dzieci uczą się, że tylko od ich postępowania zależy jak będzie wyglądało środowisko w którym żyją i dlaczego należy szanować przyrodę. Warto dodać, że uczniowie starszych klas zauważyli iż jest o wiele mniej śmieci niż w latach ubiegłych, co wskazuje na rosnącą świadomość ekologiczną społeczeństwa.
Koordynatorką akcji była pani Anna Wacińska.

Sprzątanie Świata 2023

Utworzono dnia 26.09.2023, 09:19