Spotkanie z muzyką

Utworzono dnia 13.03.2024

W związku z obchodami XXXII Tygodnia Kultury Języka i zbliżającym się Dniem Teatru uczniowie klas I – VIII wyruszyli 6 marca na wycieczkę. Celem był Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

Młodsze dzieci obejrzały przedstawienie pt. „Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?” Spektakl opowiadał o pewnym smutnym nosorożcu, który bardzo chciał… nauczyć się latać.

Starsi uczniowie poznali adaptację opowieści Doroty Masłowskiej pt. „Jak zostałam wiedźmą”. Współczesna tematyka, ciekawa scenografia i kostiumy oraz muzyka bardzo spodobały się młodym widzom. Baśniowa konwencja i zaskakujące zwroty akcji były dodatkowym atutem spektaklu.

W programie wycieczki nie zabrakło również wizyty w McDonald’s. Dzieci zajadały ulubione przekąski i dzieliły się wrażeniami z przedstawień.

Wycieczka była udana, o czym świadczyły uśmiechnięte i zadowolone buzie wszystkich uczestników.

Opiekę nad dziećmi sprawowały panie: Monika Dziuba-Łucka, Katarzyna Bernaciak, Katarzyna Kaszycka, Katarzyna Pocheć i Krystyna Kwiecień.

Spotkanie z muzyką

Utworzono dnia 13.03.2024, 10:15