Radosny Dzień Otwarty

Utworzono dnia 26.03.2024

W dniu 14 marca w Publicznej Szkole Podstawowej w Adamowie zorganizowany został dzień otwarty dla rodziców zainteresowanych zapisaniem dzieci do placówki. Zaproszonych gości powitała dyrektor, pani Teresa Szymczak, która zaprezentowała im edukacyjną ofertę szkoły.

Następnie mali goście wraz z rodzicami obejrzeli układ taneczny w wykonaniu dziewczynek z klasy VIII i VII przygotowany przez panią Edytę Chodzyńską.

Kolejna niespodzianka czekała w pracowni matematyczno – przyrodniczej, gdzie klasy VII i VIII pod kierunkiem nauczycielki chemii, pani Anny Wacińskiej przygotowały niezwykły pokaz chemicznych eksperymentów. Maluchy z zachwytem obserwowały ,,wulkan chemiczny”, „płonącą ławkę”, ,,płonący banknot", spalanie izopropanolu, ,, lokomotywę", czy też doświadczenie zwane „pastą słoniową”. Na koniec każdy z milusińskich mógł spróbować swoich sił przy eksperymentach z samopompującymi się balonikami,„smerfną chmurką”, znikającym styropianem czy wybuchem mini wulkanu.

Po naukowych zabawach goście powędrowali do kolejnej sali, gdzie pod kierunkiem nauczycielek języka angielskiego: Małgorzaty Kusiak-Wiechy i Sylwii Zapały nauczyli się zabawnej, angielskiej piosenki i tańca.

Następnie maluchy wróciły do sali gimnastycznej, w której powitały ich nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: Katarzyna Bernaciak i Monika Dziuba-Łucka, zapraszając do aktywnej zabawy chustą animacyjną.

Kolejnym punktem programu była wizyta w sali oddziału przedszkolnego, gdzie panie Patrycja Walkiewicz i Małgorzata Bednarska zaproponowały dzieciom zaśpiewanie piosenki przy wtórze instrumentów muzycznych naśladujących odgłosy deszczu i burzy.

Ostatnią aktywnością była praca plastyczna pod kierunkiem pań Eweliny Hamery i Katarzyny Wlazłowskiej: zakładka do książki w formie żabki.

Na koniec maluchy zostały obdarowane słodkościami i balonikami w kształcie zabawnych zwierzątek wykonanych przez panią Ewelinę Hamerę. Dzieci opuściły szkołę, żałując, że edukacji nie mogą zacząć już od jutra.

Koordynatorem dnia otwartego w szkole była Patrycja Walkiewicz.

Radosny Dzień Otwarty

Utworzono dnia 26.03.2024, 09:16