Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Adamowie

Procedury konsulatacji z uczniami w szkole

Utworzono dnia 21.05.2020

Zarządzenie nr 6/2020

 

Dyrektora Publicznej Szkole Podstawowej w Adamowie

z dnia 18 maja 2020r.

w sprawie wprowadzenia Procedury zapewnienia bezpieczeństwa uczniom klas IV-VIII uczestniczącym na terenie szkoły w konsultacjach indywidualnych lub w małych grupach w związku z wystąpieniem COVID-19

Na podstawie:

-Ustawa z 5 grudnia 2008r o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi ( Dz. U. z 2019r poz.1239 ze zm.)

- Ustawa z dnia 14 marca 1985r o Państwowej Inspekcji Sanitarnej ( Dz.U. Z 2019r. poz. 59 ze zm.)

-Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2019 r. poz. 1148 z późn. zm.)

-Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19( Dz.U. z 2020 r. poz.493)

- Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19( Dz.U. 2020 poz. 781)

-Wytyczne dla szkół wskazane przez GIS, MZ, MEN z dnia 15 maja 2020r. w związku z wprowadzeniem konsultacji dla uczniów klas IV-VIII

zarządza się, co następuje:

§ 1.

Wprowadzam Procedury zapewnienia bezpieczeństwa uczniom klas IV-VIII uczestniczącym na terenie szkoły w konsultacjach indywidualnych lub w małych grupach w związku z wystąpieniem COVID-19, która stanowi załącznik nr 1 do niniejszego zarządzenia.

 

§ 2.

Zobowiązuję wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców/ opiekunów prawnych, którzy będą przyprowadzać i odbierać dziecko ze szkoły do zapoznania się z Procedurą oraz przestrzegania jej i stosowania.

 

§ 3.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 25.05.2020r.

 

 

………………………………..

Podpis Dyrektora

 

 

 

 

 

 

 

Załącznik nr 1 do

Zarządzenia nr 6/2020

Dyrektora Publicznej Szkole Podstawowej w Adamowie

z dnia 18 maja 2020r.

 

 

 

 

 

Procedury zapewnienia bezpieczeństwa uczniom klas IV-VIII uczestniczącym na terenie szkoły w konsultacjach indywidualnych lub w małych grupach

w związku z wystąpieniem COVID-19

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opracowała – Teresa Szymczak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

§1. Postanowienia ogólne

 

  1. W celu zapewnienia bezpieczeństwa w szkole i ochrony przed rozprzestrzenianiem się COVID-19 w okresie ograniczonego funkcjonowania szkoły obowiązują specjalne Procedury bezpieczeństwa.


 

  1. Rodzic/ prawny opiekun decydujący się na dobrowolne korzystanie dziecka z konsultacji na terenie szkoły musi zapoznać się z Procedurą zapewnienia bezpieczeństwa uczniom klas IV-VIII uczestniczącym na terenie szkoły w konsultacjach indywidualnych lub w małych grupach w związku z wystąpieniem COVID-19 i wypełnić OŚWIADCZENIE, załącznik 1.

 

  1. Uczeń będzie przyjęty do szkoły na konsultacje tylko wtedy, gdy dostarczy w pierwszym dniu konsultacji podpisaną przez obojga rodziców OŚWIADCZENIE I DEKLARACJĘ- załącznik 2.

  2. Konsultacje dla uczniów mają charakter dobrowolny.


 

  1. W pierwszej kolejności od 25.05.2020r na dobrowolne konsultacje mogą uczęszczać uczniowie z klasy VIII i będą obejmować przedmioty: język polski, matematykę i język angielski- czyli te, które występują na egzaminie ósmoklasisty.

 


 

  1. Od 02.06.2020r konsultacje będą umożliwione ze wszystkich przedmiotów dla uczniów klas IV-VIII-( harmonogram konsultacji podany przez wychowawców do wiadomości uczniów i rodziców klas IV-VIII )


 

  1. Uczniowie na konsultacjach z każdego przedmiotu będą podzieleni na grupy.


 

  1. Uczniowie będą mieli możliwość wyjaśnienia trudnych kwestii, usystematyzowania materiału czy rozmowy z nauczycielem. Konsultacje mają również umożliwić uczniom poprawę oceny na potrzebę klasyfikacji.

  2. Za zapewnienie bezpieczeństwa i higienicznych warunków pobytu w szkole odpowiada Dyrektor Szkoły zwany dalej Dyrektorem.

 

  1. W szkole stosuje się wytyczne ministra właściwego do spraw zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania udostępnione na stronie urzędu obsługującego ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania.

 

  1. Do szkoły nie będą wpuszczane dzieci oraz pracownicy z objawami chorobowymi wskazującymi na infekcję.

 

  1. Liczba uczniów na konsultacjach nie może przekraczać 6.

 

  1. Po wejściu do budynku szkoły każdemu pracownikowi, rodzicowi/opiekunowi przyprowadzającemu dziecko oraz dziecku mierzona jest temperatura bezdotykowym termometrem. Pomiaru dokonuje wyznaczony przez dyrektora pracownik szkoły.

 

  1. W czasie konsultacji uczniowie muszą zakrywać usta i nos.

 

  1. Nauczyciele, wychowawcy grup, pracownicy szkoły muszą również zakrywać usta i nos.

 

  1. Na czas konsultacji drzwi wejściowe do budynku szkoły są zamykane.

 

  1. Na tablicy ogłoszeń przy wejściu znajdują się numery telefonów do organu prowadzącego, stacji sanitarno-epidemiologicznej oraz służb medycznych, z którymi należy się skontaktować w przypadku stwierdzenia objawów chorobowych u osoby znajdującej się na terenie placówki.

 

§ 2. Dyrektor we współpracy z organem prowadzącym zapewnia:

 

    1. Sprzęt, środki czystości i do dezynfekcji, które zapewnią bezpieczne korzystanie z pomieszczeń w szkole oraz sprzętów, pomocy dydaktycznych znajdujących się w salach lekcyjnych.

    2. Płyn do dezynfekcji rąk - przy wejściu do budynku, na korytarzu oraz w miejscu przygotowywania posiłków, a także środki ochrony osobistej, w tym rękawiczki, maseczki ochronne dla pracowników odbierający rzeczy, produkty od dostawców zewnętrznych oraz personelu sprzątającego;

    3. Plakaty z zasadami prawidłowego mycia rąk w pomieszczeniach sanitarno-higienicznych oraz instrukcje dotyczące prawidłowego mycia rąk przy dozownikach z płynem;

    4. Pomieszczenie do izolacji osoby, u której stwierdzono objawy chorobowe, zaopatrzone w maseczki, rękawiczki i przyłbicę oraz płyn do dezynfekcji rąk (przed wejściem do pomieszczenia);

    5. Pełną informację dotyczącą stosowanych metod zapewniania bezpieczeństwa i procedur postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia wszystkim pracownikom jak i rodzicom.

 

§ 3. Dyrektor:

 

    1. Organizuje pracę personelu pedagogicznego.

 

    1. Nadzoruje prace porządkowe wykonywane przez pracowników szkoły zgodnie z powierzonymi im obowiązkami.

 

    1. Przekazuje rodzicom/ prawnym opiekunom informację o czynnikach ryzyka COVID-19, informuje o odpowiedzialności za podjętą decyzję związaną z wysłaniem dziecka do szkoły na konsultacje jak. W związku z tym wymagane jest podpisanie odpowiedniej DEKLARACJI, załącznik 2.

 

    1. Dba o tym by w salach, w których odbywają się konsultacje nie było przedmiotów, których nie da się skutecznie zdezynfekować.

 

    1. Prowadzi komunikację z rodzicami dotyczącą bezpieczeństwa uczniów w placówce.

 

    1. Kontaktuje się z rodzicem/rodzicami/opiekunem prawnym/opiekunami prawnymi – telefonicznie, w przypadku stwierdzenia podejrzenia choroby u ich dziecka.

 

    1. Informuje organ prowadzący o zaistnieniu podejrzenia choroby u dziecka, pracownika.

 

    1. Współpracuje ze służbami sanitarnymi.

 

    1. Instruuje pracowników o sposobie stosowania procedury postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia.

 

    1. Zapewnia taką organizację, która uniemożliwi stykania się ze sobą poszczególnych grup dzieci, a dana grupa będzie przebywać w wyznaczonej, stałej sali.

 

    1. Informuje rodziców o obowiązujących w szkole procedurach postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia za pomocą poczty elektronicznej.

 

§ 4. Obowiązki rodziców

 

  1. Rodzice/ prawni opiekunowie zapoznają się z procedurami na czas zwiększonego reżimu sanitarnego w warunkach pandemii koronawirusa i choroby COVID-19 w szkole i podpisują OŚWIADCZENIE- załącznik 1

 

  1. Przekazują informację nauczycielowi o stanie zdrowia dziecka, które są istotne.

 

  1. Tylko jedna osoba z rodziny przyprowadza dziecko do szkoły i przychodzi tylko z dzieckiem mającym pozostać w placówce. Zaleca się, aby ta osoba, która przyprowadza dziecko również je odbierała.

 

  1. Dziecko przychodzi do szkoły lub jest przyprowadzane tylko zdrowe- bez objawów chorobowych tj.: katar, kaszel, duszności, bóle brzucha, temperatury itp. Temperatura do 36.6 ° jest temaperaturą prawodłową.

​​

  1. Dziecko lub rodzic/ opiekun przyprowadzający dziecko podpisem potwierdza dane- TABELA POMIARU TEMPERATURY- załącznik 5

 

  1. Każdy rodzic/ opiekun prawny przyprowadzający dziecko musi mieć założoną maskę/chustkę/przyłbicę.

 

  1. Rodzic nie posyła do szkoły dziecka, jeśli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji.

 

  1. Na teren budynku szkoły wpuszczane jest tylko zdrowe dziecko.

 

  1. Stosują się do zaleceń lekarskich, które określają czas nieposyłania dziecka do szkoły, jeśli wcześniej chorowało.

 

  1. Rodzice/ prawni opiekunowie zapewniają dziecku osłonę na usta i nos w drodze do i ze szkoły ( maseczka, przyłbica, chustka, szalik).

 

  1. Przed wysłaniem dziecka do szkoły na konsultacje, rodzic/ prawny opiekun musi zmierzyć dziecku temperaturę w domu i ją zapisać.

 

  1. Wyjaśniają dziecku, aby nie zabierało ze sobą do szkoły zbędnych rzeczy- tylko konieczne przybory.

 

 

  1. Regularnie przypominają dziecku o podstawowych zasadach higieny m.in.: dokładnym myciu rąk wodą i mydłem, nie podawaniu ręki na powitanie, unikania dotykania oczu, nosa i ust.

 

  1. Zwracają uwagę dziecku na właściwe zasłanianie twarzy podczas kichania czy kasłania.

 

  1. Bezwzględnie przy każdym wejściu/ wyjściu ze szkoły odkażają ręce płynem do dezynfekcji rąk wg INSTRUKCJI DEZYNFEKCJI RĄK stanowiącej załącznik 3 umieszczonej w widocznym miejscu w domu i w szkole i myją ręce zgodnie z INSTRUKCJĄ MYCIA RĄK stanowiącą załącznik 4.

 

  1. Rodzice/ prawni opiekunowie zobowiązani są do odbierania telefonów ze szkoły i od nauczycieli.

 

  1. Każdorazowo, kiedy stan zdrowia dziecka budzi wątpliwości nauczyciela, rodzic zobowiązany jest do konsultacji z lekarzem rodzinnym i do powiadomienia dyrektora/ wychowawcy o wynikach ustalonych przez lekarza.

 

  1. Rodzic/opiekun prawny odprowadza dziecko do głównych drzwi wejściowych do budynku szkoły, gdzie dziecko odbierane jest przez pomoc nauczyciela.

 

 

  1. Nauczyciel dba o to, by dziecko po wejściu do szkoły zdezynfekowało ręce a następnie odprowadza je do szatni, a po przebraniu się do sali, w której dziecko będzie odbywało zajęcia.

 

  1. Nauczyciel dba o to, by dzieci z różnych grup nie stykały się ze sobą.

 

  1. W przypadku stwierdzenia przez pomoc nauczyciela objawów chorobowych u dziecka, pracownik nie wpuszcza dziecka do szatni- zatrzymuje przy wejściu, informuje dyrektora lub osobę go zastępującą o zaistniałej sytuacji. Dyrektor lub osoba go zastępująca kontaktuje się (telefonicznie) z rodzicami/opiekunami dziecka i informuje o konieczności kontaktu z lekarzem oraz prosi o informację zwrotną dotycząca zdrowia dziecka.

 

  1. Odbiór dziecka następuje przy głównych drzwiach wejściowych do budynku.

 

  1. Opuszczając placówkę dziecko odprowadzane jest do rodzica/opiekuna prawnego/osoby upoważnionej przez pomoc nauczyciela, który oczekuje przy drzwiach wejściowych.

 

§5. Każdy pracownik placówki zobowiązany jest:

 

  1. Każdy pracownik szkoły ( wychowawca, nauczyciel, pracownik obsługi) zobowiązany jest do samoobserwacji i pomiaru temperatury dwa razy dziennie, zarówno przed wejściem do szkoły jak i opuszczając ją. Temperatura jest zapisywana przez wyznaczoną osobę.

 

  1. Dezynfekować ręce niezwłocznie po wejściu do szkoły.

 

  1. Stosować zasady profilaktyki zdrowotnej:

    1. Regularnego mycia rąk przez 20 sekund mydłem i wodą lub środkiem dezynfekującym zgodnie z instrukcją zamieszczoną w pomieszczeniach sanitarno-higienicznych,

    2. Kasłania, kichania w jednorazową chusteczkę lub wewnętrzną stronę łokcia,

    3. Unikania kontaktu z osobami, które źle się czują;

 

  1. Informować dyrektora lub osobę go zastępującą o wszelkich objawach chorobowych dzieci.

 

  1. Postępować zgodnie z zapisami wprowadzonymi Procedurami bezpieczeństwa.

  2. Zachowywać dystans między sobą – minimum 1,5 m.

 

  1. Pracownicy nie mogą przemieszczać się zbędnie po szkole.

 

  1. Pracownicy pedagogiczni- pracują wg ustalonego przez dyrektora harmonogramu: w ciągu dnia w grupie pełnią dyżury nauczyciele świadczący tylko działania opiekuńczo-wychowawcze. Nauka zdalna jest dalej kontynuowana.

 

 

§ 6. Pracownicy pedagogiczni:

 

    1. Organizują działania opiekuńczo-wychowawcze.

 

    1. Wyjaśniają uczniom ( każdego dnia), jakie zasady obowiązują w szkole i dlaczego zostały wprowadzone. Komunikat przekazują w formie pozytywnej, aby wytworzyć w dzieciach poczucie bezpieczeństwa i odpowiedzialności za swoje zachowanie, bez lęku.

 

    1. Instruują, pokazują techniki właściwego mycia rąk wg INSTRUKCJI stanowiącej załącznik 4 ( umieszczonej w widocznym miejscu).

 

    1. Przypominają i dają przykład. Zwracają uwagę, aby uczniowie często myli ręce, szczególnie przed jedzeniem, po skorzystaniu z toalety i po powrocie ze świeżego powietrza.

 

    1. Organizują wyjścia poszczególnych grup tak, aby grupy nie stykały się ze sobą.

 

    1. Unikają organizowania większych skupisk uczniów w jednym pomieszczeniu.

 

    1. Po zakończeniu dyżuru w szkole rozpoczynają pracę zdalną z domu, zgodnie z Planem miesięcznym i sprawozdaniami składanymi po każdym tygodniu.

 

 

§ 7. Dodatkowo nauczyciele:

 

  1. Sprawdzają warunki do prowadzenia zajęć – liczba dzieci zgodnie z ustaleniami, objawy chorobowe u dzieci, dostępność środków czystości i inne zgodnie z przepisami dot. bhp;

 

  1. Myją, dezynfekują przedmioty, pomoce i inne rzeczy, które miał w ręce inny uczeń.

 

  1. Dbają o to by uczniowie regularnie myli ręce w tym po skorzystaniu z toalety, przed jedzeniem, po powrocie ze świeżego powietrza.

 

  1. Wietrzą salę, w której odbywają się zajęcia – przynajmniej raz na godzinę, jeśli jest to konieczne także w czasie zajęć.

 

  1. Prowadzą gimnastykę przy otwartych oknach;

  2. Dbają o to, by uczniowie z jednej grupy nie przebywały w bliskiej odległości z dziećmi z drugiej grupy.

 

  1. Dbają o to, by dzieci w ramach grupy unikały ścisku, bliskich kontaktów.

 

  1. Nie organizują w jednym pomieszczeniu zajęć, które skupiają większą liczbę dzieci.

 

  1. Zachowują między sobą w kontaktach odstęp wynoszący co najmniej 1,5m.

 

  1. Dezynfekują powierzchnie które były dotykane co dwie godziny- poręcze, klamki, włączniki światła, uchwyty, poręcze krzeseł i powierzchnie płaskie, w tym blaty stołów. Wietrzą pomieszczenia, w których odbyła się dezynfekcja, tak aby nie narażać dzieci ani innych pracowników na wdychanie oparów.

 

  1. Dodatkowo woźna czuwa nad sprzątaniem i dezynfekcja pomieszczenie.

 

 

§ 8. Blok kuchenny

 

  1. Szkoła zapewnia wyżywienie dzieciom w czasie ich przebywania na terenie placówki.

 

  1. Posiłki przygotowywane są przy zachowaniu wszelkich niezbędnych środków higieny.

 

  1. Rodzic, który wyrazi życzenie na korzystanie dziecka z obiadów przygotowywanych w szkole musi wypełnić i dostarczyć do szkoły DEKLARACJĘ KORZYSTANIA Z OBIADÓW- załącznik 7.

 

  1. Obiady będą uruchomione w szkole, jeśli zgłosi się na nie 20 uczniów.

 

  1. Pracownicy bloku kuchennego nie mogą mieć kontaktu z dziećmi oraz wychowawcami, opiekunami dzieci.

 

  1. Pracownicy kuchni:

 

    1. Po każdej grupie korzystającej z posiłku na stołówce: włączniki światła, klamki, uchwyty, poręcze krzeseł, siedziska i oparcia krzeseł, blaty stołów, z których korzystają dzieci i nauczyciele, drzwi wejściowe do stołówki, kurki przy kranach – dezynfekują;

    2. Wietrzą pomieszczenia, w których odbyła się dezynfekcja, tak aby nie narażać dzieci ani innych pracowników na wdychanie oparów;

    3. Pracują w rękawiczkach. INSTRUKCJA prawidłowego nakładania i zdejmowania rękawic – załącznik 6

    4. Dezynfekują ręce przed każdym wejściem do pomieszczenia, gdzie przygotowywane są posiłki;

    5. Myją ręce:

    1. przed rozpoczęciem pracy,

    2. przed kontaktem z żywnością, która jest przeznaczona do bezpośredniego spożycia, ugotowana, upieczona, usmażona,

    3. po obróbce lub kontakcie z żywnością surową, nieprzetworzoną,

    4. po zajmowaniu się odpadami/śmieciami,

    5. po zakończeniu procedur czyszczenia/dezynfekcji,

    6. po skorzystaniu z toalety,

    7. po kaszlu, kichaniu, wydmuchaniu nosa,

    8. po jedzeniu, piciu lub paleniu;

    1. Odbierając produkty dostarczane przez osoby z zewnątrz, zakładają rękawiczki oraz maseczki ochronne;

 

    1. Wyrzucają rękawiczki/myją rękawiczki i wyrzucają wszelkie opakowania, w których zostały dostarczone produkty do worka na śmieci i zamykają go szczelnie; jeśli rozpakowanie produktu w danym momencie nie jest możliwe lub musi on pozostać w opakowaniu, pracownik kuchni myje/dezynfekuje opakowanie;

 

 

    1. Przygotowując posiłki zachowują od siebie bezpieczny dystans zgodny z obowiązującymi przepisami;

 

    1. Po zakończonej pracy, dezynfekują blaty kuchenne oraz inne sprzęty, środkami zapewnionymi przez dyrektora szkoły;

 

    1. Myją naczynia, sztućce w zmywarce w temperaturze 60 stopni C przy użyciu detergentów do tego służących/wyparzają naczynia i sztućce, którymi były spożywane posiłki.

 

    1. Posiłki dla dzieci odbierane są z kuchni tak, aby pracownicy kuchenni nie mieli kontaktu z opiekunami, wychowawcami dzieci.

 

    1. Dzieci spożywają posiłki w sali do tego przeznaczonej, przy czym w tym samym momencie mogą przebywać jedna grupa, a po wyjściu każdej grupy pracownik kuchni ( intendent) dezynfekuje powierzchnię stołów oraz krzesła (poręcze, oparcia, siedziska), przy których spożywane były posiłki i inne elementy stołówki, które były dotykane przez dzieci i wychowawcę grupy;

 

    1. Posiłki dzieciom podają nauczyciele.

 

§ 9. Woźne sprzątające w szkole po każdym dniu myją i/lub dezynfekują:

 

    1. Ciągi komunikacyjne – myją.

 

    1. Poręcze, włączniki światła, klamki, uchwyty, poręcze krzeseł, siedziska i oparcia krzeseł, blaty stołów, z których korzystają dzieci i nauczyciele, drzwi wejściowe do placówki, zabawki, szafki w szatni (powierzchnie płaskie), kurki przy kranach – myją i dezynfekują;

    2. Wietrzą pomieszczenia, w których odbyła się dezynfekcja, tak aby nie narażać dzieci ani innych pracowników na wdychanie oparów.

 

    1. Myją i dezynfekują ręce po każdej czynności związanej ze sprzątaniem, myciem, itd..

 

    1. Pracują w rękawiczkach.

 

§ 10. Wyjścia na zewnątrz

 

  1. Szkoła nie będzie organizowała wyjść poza teren szkoły.

 

  1. W przypadku gdy pogoda na to pozwoli, dzieci będą korzystały z boiska.

 

  1. Na boisku może przebywać jedna grupa, nauczyciele zapewniają, aby dzieci z poszczególnych grup nie kontaktowały się ze sobą w czasie wymiany na placu zabaw.

 

  1. Urządzenia znajdujące się na terenie boisk na zakończenie każdego dnia pracy są dezynfekowane.

 

§ 11. Procedura postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia COVID-1

 

  1. W szkole wyznaczone zostało pomieszczenie do izolacji osoby- IZOLATORIUM, u której stwierdzono objawy chorobowe. Pomieszczeni to zostało zaopatrzone w maseczki, rękawiczki i przyłbicę, fartuch ochronny oraz płyn do dezynfekcji rąk (w oraz przed wejściem do pomieszczenia).

 

  1. W przypadku stwierdzenia objawów chorobowych u dziecka (takich jak kaszel, gorączka, duszności, katar, podwyższona temperatura- powyżej 36,6°

​​

§ 12. Przepisy końcowe

 

  1. Procedury bezpieczeństwa obowiązują w szkole od dnia 25 maja 2020 r. do czasu ich odwołania.

 

  1. Wszyscy pracownicy, rodzice/ prawni opiekunowie zobowiązani się do ich stosowania i przestrzegania.

 

  1. Procedura zostanie uruchomiona przez dyrektora z chwilą, gdy organ prowadzący:

 

        1. Zapewni środki higieniczne potrzebne do bieżącego funkcjonowania placówki.

 

        1. Zaopatrzy pracowników w indywidualne środki ochrony osobistej.

 

        1. Do informowania szkoły o stanie zdrowia dziecka oraz kontaktu z placówką ustala się numer telefonu: 412716311, sms/ telefonicznie z wychowawcą grupy, e- mailowo: spadamow@wp.pl- w godz. od 8:00 do 16:00.

 

 

 

 

………..................................

(podpis, pieczęć dyrektora)

ZAŁĄCZNIKI:

  • Zarządzenie
    Utworzono dnia 21.05.2020, Format: brak danych, Rozmiar: brak danych
  • Załącznik
    Utworzono dnia 21.05.2020, Format: brak danych, Rozmiar: brak danych

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 33

W poprzednim tygodniu: 66

W tym miesiącu: 201

W poprzednim miesiącu: 337

Wszystkich: 19301