Podróże z książkami. Wizyta w Bibliotece "Plastuś"

Utworzono dnia 24.05.2017

W dniu 23 maja klasy II i III ze Szkoły Podstawowej w Adamowie wybrały się do Starachowic na ciekawą lekcję w Bibliotece dla Dzieci „Plastuś”, filii Miejskiej Biblioteki Publicznej im. A. Dygasińskiego. Uczniowie zostali powitani przez panią kierowniczkę Biblioteki dla Dzieci, Magdalenę Mroczek i na samym początku zaproszono ich do zwiedzenia biblioteki oraz zapoznania się z jej historią. Następnie dzieci udały się do czytelni, gdzie rozpoczęły się zajęcia. Ich głównym motywem była historia pewnego szlachetnego i dobrego sułtana oraz przebiegłego maga. Na podstawie opowieści, która okazała się niezwykle interesująca, dzieci podzielone na grupy musiały wykonywać różne zadania. Przede wszystkim z obrazków musiały odtworzyć chronologiczny ciąg opowiadania. Następnie zapoznały się z różnymi typami i określeniami władców w różnych krajach oraz typowymi dla nich siedzibami. Było to niezbędne do kolejnych zadań, gdzie na podstawie obrazków uczniowie musieli rozpoznawać poszczególnych władców oraz układać z puzzli pałac sułtana. Na koniec ponieważ baśń dotyczyła wschodniego władcy uczniowie nauczyli się arabskiego tańca. Dzieci przekonały się, że krótka opowieść może przenieść każdego w inny, bajecznie kolorowy świat, a dodatkowo przy zadaniach związanych z przygodami sułtana i maga uczniowie nie tylko doskonale się bawili, ale też przyswajali wiadomości z zakresu geografii i historii. Na koniec zajęć pani Magda obdarowała każde dziecko zakładką do książki, miłą pamiątką po ciekawych zajęciach.

Wycieczkę zorganizowały Katarzyna Wlazłowska-Chodyra oraz Katarzyna Bernaciak.

Wizyta w bibliotece "Plastuś"

Utworzono dnia 24.05.2017, 21:21

W dniu 23 maja uczniowie klasy II i III odwiedzili starachowicką bibliotekę dladzieci "Plastuś"

Wszystkich: 19308