Na kolędę nadszedł czas

Utworzono dnia 15.12.2021

Zgodnie z tradycją, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Adamowie po raz kolejny wystąpili w przedstawieniu jasełkowym. Uczniowie klas V – VIII zaprezentowali inscenizację pod kierunkiem pani Eweliny Hamery . Oprawą muzyczną zajął się pan Szymon Pocheć. Przedstawienie, które odbyło się 15 grudnia, w barwny sposób opowiadało o narodzinach Jezusa. Widzowie mogli oglądać historię Bożego Narodzenia od pięknej sceny zwiastowania, poprzez wędrówkę do Betlejem, pokłon pasterzy i Trzech Mędrców. W jasełkach nie zabrakło groźnego Heroda, Śmierci i Diabła, którzy swoje krótkie role odtworzyli niezwykle ekspresyjnie. Ozdobą przedstawienia były także kolędy w wykonaniu Emilii Piętak, Marty Banasik i Karoliny Sarny. Gdy jasełka dobiegły końca, okazało się, że widzów czeka jeszcze muzyczna niespodzianka. W mini koncercie kolęd wystąpiły dziewczynki z oddziału przedszkolnego, dzieci z zerówki oraz uczniowie klasy V. Wszyscy zostali nagrodzeni wielkimi brawami.

Dyrektor szkoły, pani Teresa Szymczak podziękowała wykonawcom za ciekawą oprawę artystyczną jasełek oraz złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Na koniec przewodniczący Szkolnego Samorządu Uczniowskiego, Dawid Cholewiński, przekazał życzenia dla całej szkolnej społeczności.

Na kolędę nadszedł czas...

Utworzono dnia 15.12.2021, 18:45

Wszystkich: 19301