Matematyczne zmagania

Utworzono dnia 09.03.2017

W szkole warto szlifować wciąż swoje umiejętności. Pani Sylwia Pacek ogłosiła niedawno konkurs na Szkolnego Mistrza Matematyki. Pytania zostały opracowane tak, by każdy uczeń przystępujący do rywalizacji mógł rozwijać swoje umiejętności. Konkurs skierowany jest dla uczniów klas 4,5,6 ale przeprowadzony w dwóch kategoriach: I-klasa 4 i II- klasa 5,6. Na początku miesiąca uczniowie dostają zestaw sześciu zadań. Przez kilka tygodni starają się je rozwiązać. Muszą też zapamiętać sposób ich rozwiązania, bo na samym konkursie treść zadania będzie taka sama, ale liczby zostaną zmienione. Dodatkową korzyścią są punkty dodatnie dla wszystkich za każdy etap, dla najlepszych piątki i szóstki w dzienniku. W lutowych etapach brało udział 7 uczniów z klasy VI, 4 uczniów z klasy V i 5 uczniów z klasy IV. Najlepiej wypadła Marta Kumek z wynikiem 22/24 pkt, w klasie 5 przoduje ubiegłoroczny Szkolny Mistrz Matematyki- Igor Stachowicz z wynikiem 21/24 pkt. W klasie 4 mamy ex aequo Emil Stachowicz i Mateusz Bednarski z wynikiem 13/19 pkt. Kolejny etap konkursu odbędzie się 27 marca. Życzymy sukcesów!

ZAŁĄCZNIKI:

Utworzono dnia 09.03.2017, Format: brak danych, Rozmiar: brak danych

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Wszystkich: 19385