Konstytucja 3 Maja

Utworzono dnia 10.05.2023

Zgodnie z tradycją w Publicznej Szkole Podstawowej w Adamowie odbyła się uroczysta akademia z okazji święta Konstytucji 3 Maja, w której wystąpili uczniowie klas IV, VI i VIII. Przygotowana została przez panie: Iwonę Kozdębę i Ewelinę Hamerę.

Przedstawienie miało formę rozmowy między uczniami przygotowującymi się do klasówki z historii. Postanowili oni przygotować lekcję na temat Konstytucji 3 Maja, by uniknąć klasówki. Bohaterowie przedstawienia zorganizowali sondę uliczną, podczas której pytali przechodniów, czym dla współczesnego człowieka jest Konstytucja 3 Maja. Finałem było uroczyste odczytanie fragmentów Konstytucji oraz zorganizowanie „żywego obrazu” według Jana Matejki.

Na koniec pani dyrektor Teresa Szymczak podziękowała uczniom za piękną inscenizację i zachęciła dzieci do refleksji nad zaprezentowanymi treściami.

Święto Konstytucji 3 Maja

Utworzono dnia 10.05.2023, 11:12