Konkurs ekologiczny

Utworzono dnia 10.06.2021

Uczniowie klas 4,6, 7 i 8 ze Szkoły Podstawowej w Adamowie wzięli udział w ogolnopolskim konkursie "Mistrz Recyklingu i Przyjaciele". Konkurs miał na celu kształtowanie prawidłowych postaw proekologicznych zmierzających do selektywnej zbiórki, odzysku i recyklingu odpadów z gospodarstw domowych ze szczególnym uwzględnieniem odpadów opakowaniowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zadaniem dla uczniów było wykonanie dwóch prac: projektu puzzli lub gry planszowej, uczącej jak i dlaczego segregujemy następujące odpady komunalne: gazetę, butelkę po napoju PET, szklaną butelkę, folię aluminiową, papierowy kubeczek z plastikową przykrywką, słomkę plastikową, torebkę plastikową, zużyte buty, starą farbę, opakowania po lekarstwach, oraz makiety elektrosprzętu z materiałów recyklingowych z papieru, tektury, tworzyw sztucznych itp. Każdy ekozespół co najmniej jeden raz musiał się zalogować w aplikacjach edukacyjnych „Liga Elektrorecyklingu” oraz „Przyjaciele Recyklingu” oraz co najmniej jeden raz zagrać w aplikację „Lider Elektrorecyklingu”na stronie www.chlorofil.com.pl. Uczniów do konkursu przygotowała nauczycielka przyrody i bilogii, pani Anna Wacińska.

Konkurs ekologiczny

Utworzono dnia 10.06.2021, 19:42