Gry "bez prądu"

Utworzono dnia 18.10.2023
10 października obchodzimy Dzień Gier Planszowych.
Planszówki mają wiele zalet. Wpływają w na poprawę pamięci, trenują refleks oraz umiejętność analizy. Rozwijają logiczne myślenie, koncentrację i wyobraźnię. Podnoszą samoocenę, ćwiczą umiejętność rozwiązywania problemów, planowania, cierpliwość i kreatywność. Ich wielką zaletą jest też fakt, że odciągają dzieci od ekranów telefonów i komputerów pokazując, że "gry bez prądu" to też ciekawa rozrywka.
W naszej szkole od wtorku do czwartku na korytarzu pojawiły się stoliki, na których zagościły popularne gry planszowe. Uczniowie mogli spędzić czas na pasjonujących rozgrywkach podczas wszystkich przerw. W bibliotece natomiast powstał kącik szachowy, z którego chętnie skorzystali miłośnicy "królewskiej gry" pragnący w skupieniu i ciszy planować strategiczne posunięcia.
Dni Gier Planszowych w ramach obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych i Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego zorganizowały panie: Katarzyna Wlazłowska i Daria Starzomska.

Gry "bez prądu"

Utworzono dnia 12.10.2023, 10:59