Europejski Tydzień Sportu

Utworzono dnia 05.10.2023

Nasza szkoła wzięła udział w XXIX Sportowym Turnieju Miast i Gmin 2023, który został rozegrany pod hasłem „Żyjmy zdrowo na sportowo” w ramach XV Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.

Sportowy Turniej Miast i Gmin to organizowana od 1995 ogólnopolska doroczna impreza sportowo-rekreacyjna. Głównym organizatorem jest Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich (KFSdW). Od 2009 roku turnieje są rozgrywane w siedmiodniowej formie w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich, który jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive ma zachęcić do aktywnego trybu życia.

W ostatnim tygodniu września uczniowie naszej szkoły przystąpili do poszczególnych rozgrywek. Pogoda dopisywała, więc większość z nich odbywała się na szkolnych boiskach. Oddział przedszkolny i klasa I uczestniczyły w ćwiczeniach pod hasłem: " Gry i zabawy są przyjemne i zdrowe". Klasa II i IV wzięły udział w emocjonującym torze przeszkód, który trzeba było pokonać w wyznaczonym czasie. Dla klasy V i VI został przygotowany turniej tenisa stołowego, a klasy VII i VIII uczestniczyły w szkolnym turnieju piłki siatkowej. Ruch i aktywność na świeżym powietrzu połączone ze zdrową, sportową rywalizacją bardzo podobały się uczniom i pozwoliły im kolejny raz przekonać się, jak ważna jest dla zdrowia aktywność fizyczna.

Koordynatorem działań była pani Edyta Chodzyńska. W organizację poszczególnych rozgrywek zaangażowali się także Hubert Stachura, Patrycja Walkiewicz, Małgorzata Bednarska, Monika Dziuba-Łucka oraz Szkolny Samorząd Uczniowski.

Europejski Tydzień Sportu

Utworzono dnia 05.10.2023, 10:21