Dzień Otwarty pełen niespodzianek

Utworzono dnia 17.03.2023
W dniu 14 marca w Publicznej Szkole Podstawowej w Adamowie zorganizowany został dzień otwarty dla rodziców zainteresowanych zapisaniem dzieci do placówki. Zaproszonych gości powitała dyrektor szkoły, pani Teresa Szymczak, która zaprezentowała im szkolną ofertę. Późnej mali goście wraz z rodzicami rozpoczęli zwiedzanie budynku. Najpierw zostali zaproszeni do sali gimnastycznej, gdzie powitała ich wychowawczyni oddziału przedszkolnego, pani Patrycja Walkiewcz, która zaproponowała wspólną zabawę z chustą animacyjną. Kolejną atrakcją dla dzieciaków był energetyczny taniec, którego nauczyła ich pani Sylwia Zapała.
Z sali gimnastycznej maluchy udały się do oddziału przedszkolnego, gdzie bawiły się na ścieżce sensorycznej oraz uczyły się piosenek.
Największa niespodzianka czekała w pracowni matematyczno – przyrodniczej, gdzie klasy VII i VIII pod kierunkiem nauczycielki chemii, pani Anny Wacińskiej przygotowały niezwykły pokaz chemicznych eksperymentów. Maluchy z zachwytem obserwowały "wulkan chemiczny”, „płonącą ławkę”, "płonącą rękę", czy też doświadczenie zwane „pastą słoniową”. Na koniec każdy z milusińskich mógł spróbować swoich sił przy tworzeniu tzw. „slimów”, bawić się robotem pozyskanym w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości, czy pozować do zdjęć w foto-budce z Albertem Einsteinem. Uczestnicy otrzymali odznaki "Szalonego Naukowca". Po naukowych zabawach goście powędrowali do klasy III, w której kierunkiem pań Moniki Dziuby – Łuckiej, Katarzyny Kaszyckiej, Katarzyny Bernaciak i Eweliny Hamery wykonały pracę plastyczną: kolorowy motyl. Każdy uczestnik warsztatów plastycznych mógł też poeksperymentować z magicznym kołem barw i otrzymać balon w niezwykłym kształcie wykonany przez panią Ewelinę Hamerę. Maluchy zostały także obdarowane słodkimi babeczkami, w dodatku rozdawanymi przez jednego z patronów roku 2023, Mikołaja Kopernika i opuścili szkołę, żałując, że edukacji nie mogą zacząć już od jutra. Rodzice przyszłych uczniów otrzymali także foldery informacyjne dotyczące szkoły oraz prezentujące jej ofertę edukacyjną.
Koordynatorem dnia otwartego w szkole była Monika Dziuba – Łucka.

Dzień Otwarty pełen niespodzianek

Utworzono dnia 17.03.2023, 13:44