Dzień Europy 2017

Utworzono dnia 03.06.2017

W Szkole Podstawowej w Adamowie 31 maja obchodzony był Dzień Europy. W tym dniu wszyscy uczniowie zebrali się na sali gimnastycznej, gdzie czekało na nich wiele atrakcji. Na początek klasa VI przygotowana przez nauczycielkę języka angielskiego, panią Annę Gorzelak, zaprezentowała zabawną wersję przedstawienia „Czerwony Kapturek” w wersji współczesnej, w języku angielskim. Później przyszedł czas na prezentacje poszczególnych krajów Europy przez pozostałe klasy, którym przyglądało się jury złożone z pań: Edyty Chodzyńskiej, Karoliny Matusiewicz i Anny Franczyk. Najmłodsi, czyli klasy 0 i I, przygotowani przez swoje wychowawczynie: Małgorzatę Kusiak i Renatę Ślęzak, zaprezentowali naszą Ojczyznę poprzez odśpiewanie hymnu i brawurowe zatańczenie krakowiaka. Dzieci były ubrane na biało – czerwono, by przypomnieć o naszych barwach narodowych. Klasy II i III wraz ze swoją wychowawczynią, Katarzyną Bernaciak, przygotowały prezentację o Wielkiej Brytanii. Oprócz ciekawostek o wyspach uczniowie poczęstowali zgromadzonych dobrą, angielską herbatą oraz zaprezentowali krótki występ The Beatles, najsłynniejszego brytyjskiego zespołu. Klasa IV przygotowana przez wychowawczynię Krystynę Kwiecień przedstawiła Francję. Scenariusz przygotowała uczennica, Lena Imos. Uczniowie przebrani za postacie charakterystyczne dla Francji opowiedzieli o historii kraju, związanych z nim tradycjami i sławnych ludziach. Nie zabrakło także smakołyków francuskiej kuchni, którymi częstowano zebranych. Klasa V wraz ze swoją wychowawczynią, Iwoną Kozdębą, wybrała Włochy. Oni również zaprezentowali rys historyczny kraju i podobnie jak poprzednicy częstowali włoską pizzą, domowej roboty i doskonałymi koreczkami z oliwek. Prezentacje krajów były dodatkowo urozmaicone występami uczennic klas IV - VI prezentujących piosenki oraz układy taneczne. Na koniec uczniowie wzięli jeszcze udział w quizie wiedzy o Europie, przygotowanym przez panią Annę Gorzelak, do którego okazali się być bardzo dobrze przygotowani. Jury ogłosiło wyniki. Zwycięzcami prezentacji o krajach Europy zostali uczniowie klasy IV. Drugie miejsce zajęła klasa II i III. Miejscem trzecim podzieliły się klasy 0 i I z klasą V. na koniec dyrektor szkoły, pani Teresa Szymczak, podziękowała uczestnikom za staranne przygotowanie się do tego dnia, pogratulowała zwycięzcom z klasy IV i zapowiedziała, że nagrodą będzie ufundowana pizza.

Koordynatorką działań była pani Anna Gorzelak.

Dzień Europy 2017

Utworzono dnia 03.06.2017, 17:21