Ciekawa lekcja historii

Utworzono dnia 25.03.2021

Nauczyciele Szkoły Podstawowej w Adamowie starają się, aby nauczanie zdalne uczynić jak najbardziej ciekawym. Dlatego panie: Katarzyna Wlazłowska i Iwona Kozdęba zorganizowały nietypową lekcję historii. Do szkoły na spotkanie on-line z uczniami klas 7-8 został zaproszony starachowicki działacz harcerski, znawca lokalnej historii, pan Zbigniew Lewiński. Spotkanie odbywało się 25 marca, czyli dzień przed rocznicą słynnej Akcji pod Arsenałem, dlatego spotkanie dotyczyło historii Szarych Szeregów. Uczniowie dowiedzieli się o bohaterskiej działalności polskiego harcerstwa podczas II wojny światowej, o organizacji Szarych Szeregów. Poznali najmłodszych bohaterów Powstania Warszawskiego. Dowiedzieli się także o starachowickim konspiracyjnym harcerstwie oraz akcjach polskiego podziemia, podejmowanych w Starachowicach, takich jak wykonanie wyroku na szefie radomskiego gestapo, Eriku Schitzu. Uczniowie byli bardzo zainteresowani lekcją wzbogaconą o pokaz multimedialny dokumentów i zdjęć oraz wspomnieniami pana Lewińskiego związanymi z jego ojcem, zaangażowanym w działalność konspiracyjną.

Ciekawa lekcja historii

Utworzono dnia 25.03.2021, 13:32