Andrzejkowe wróżby

Utworzono dnia 29.12.2016

W dniu 28 listopada w Szkole Podstawowej w Adamowie Szkolny Samorząd Uczniowski wraz ze swoją opiekunką, panią Edytą Chodzyńską przygotowali niespodziankę andrzejkową dla maluchów z klas 0 – III. Klasa VI, która zaangażowała się w to przedsięwzięcie, przygotowała „zestawy” tradycyjnych wróżb andrzejkowych. Uczniowie przygotowali świetlicę na ten dzień zaciemniając okna i zapalając świecie, aby stworzyć tajemniczy i niezwykły nastój. Maluchy nie mogły wyjść z podziwu, gdy zostały zaproszone do odmienionej świetlicy i zachęcone do udziału w andrzejkowych wróżbach.  Oprócz tradycyjnych takich jak losowanie karteczek z przepowiedniami, wróżenie z kart, czy też lanie wosku lub wybieranie imienia ukochanej osoby z kartonowego serca, były też wróżby mniej znane: wróżenie ze skórek jabłek , wróżby malowane farbami, czy też wróżenie za pomocą monety rzuconej do wody. Dzieci z młodszych klas doskonale się bawiły, a starsi koleżanki i koledzy chętnie wyjaśniali im znaczenie tradycji andrzejkowych.

Andrzejkowe wróżby

Utworzono dnia 29.12.2016, 10:03

W dniu 28 listopada Szkolny Samorząd Uczniowski wraz ze swą opiekunką panią Edytą Chodzyńską zorganizował andrzejkowe wróżby dla maluchów.

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Wszystkich: 19399