Nasza szkoła dziś

Utworzono dnia 02.01.2017

Obecnie nasza placówka działa w dwupiętrowym budynku (rozbudowanym w 2000 roku), otacza ją ogrodzony, dobrze zagospodarowany teren. Szkoła działa na jedną zmianę. Zajęcia obowiązkowe zaczynają się od godziny 8.10, a kończą o godz. 14.15. Świetlica szkolna pracuje od 7.30 do 16.00. W bieżącym roku szkolnym w szkole jest 7 oddziałów, w tym oddział przedszkolny, do których uczęszcza 67 uczniów. Szkoła zatrudnia 11 nauczycieli. Szkoła dysponuje 7 salami do zajęć edukacyjnych, w tym multimedialną pracownią językową oraz salą informatyczną z 11 stanowiskami komputerowymi. Uczniowie mają do dyspozycji salę gimnastyczną i liczny sprzęt sportowy, w tym także do ćwiczeń korekcyjnych. Szkoła dysponuje świetlicą, w której funkcjonuje szkolna stołówka, biblioteką, szatnią oraz dwoma boiskami: asfaltowym i odgrodzonym od drogi boiskiem trawiastym. W oddziale przedszkolnym jest osobna szatnia oraz łazienki przystosowane do potrzeb mniejszych dzieci. Młodsi uczniowie mają do dyspozycji działający przy szkole plac zabaw, który jest otwarty dla społeczności lokalnej. Oddział przedszkolny w roku szkolnym 2015/2016 zyskał nowe doposażenie w tablicę multimedialną, urządzenie wielofunkcyjne do drukowania oraz wiele wartościowych pomocy dydaktycznych. W większości sal lekcyjnych, w tym w pracowni komputerowej oraz w świetlicy szkolnej znajdują się telewizory z dostępem do Internetu oraz laptopy. Ponadto w pracowni językowej, informatycznej i jednej z sal lekcyjnych znajdują się rzutniki multimedialne. Szkoła posiada także laptopy, które mogą być wykorzystywane w salach lekcyjnych podczas pracy z multimediami. W każdej z pracowni można skorzystać z bezprzewodowego Internetu. Szkoła dysponuje także odtwarzaczami DVD. W roku szkolnym 2015/2016 w ramach rozwijania czytelnictwa szkoła przystąpiła do programu „Książki naszych marzeń” i wzbogaciła szkolną bibliotekę o 96 nowych pozycji książkowych.

Nasza szkoła pracuje w oparciu o koncepcję akceptowaną przez całą szkolną społeczność (nauczyciele, rodzice, uczniowie). Dzieci aktywnie uczestniczą w zajęciach edukacyjnych oraz dodatkowych, wśród których istnieje zarówno oferta zajęć wyrównawczych jak i rozwijających. Uczniowie angażują się w działania szkoły umożliwiające im wszechstronny rozwój. Mają okazję zaprezentować się w konkursach, zawodach sportowych oraz podczas organizowanych na terenie szkoły, zarówno dla społeczności szkolnej jak i lokalnej, imprez i uroczystości. W szkole działają różnorodne koła zainteresowań, a także Szkolny Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło PCK.

Szkoła współpracuje z okolicznymi placówkami edukacyjnymi, poradnią psychologiczno – pedagogiczną, lokalnymi stowarzyszeniami (Stowarzyszenie „Nasz Adamów”, zespół „Echo”), bibliotekami i placówkami kulturalnymi.