Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Adamowie

Zabrzmiał ostatni dzwonek...

Utworzono dnia 25.06.2021

W dniu 25 czerwca w Szkole Podstawowej w Adamowie zakończył się rok szkolny 2020/2021. Uczniowie spotkali się w sali gimnastycznej w dwóch grupach: klasy I – III i klasy IV – VIII. Każdą grupę witała pani dyrektor, Teresa Szymczak, życząc udanych wakacji i gratulując szkolnych sukcesów. Był także odczytany list ministra edukacji.

 

Klasa VIII, która żeganła się z murami szkoły, podziękowała pani dyrektor, wychowawczyni Małgorzacie Kusiak – Wiesze i wszystkim nauczycielom w ciepłych słowach za wiele wspólnych lat nauki i zabawy w szkolnych murach. Ich następcy obecna klasa VII również pożegnali starsze koleżanki i kolegów obiecując im godnie ich zastąpić jako najstarsza klasa w szkole i wręczyli ósmoklasistom piękne pamiątki: kubki z ich imionami oraz logo szkoły.

 

Pomimo trudnych warunków nie brakło sukcesów w tym roku i w każdej klasie znalazły się nagrody dyrektora dla wyróżniających się w nauce i zachowaniu. W klasach młodszych najlepszymi uczniami okazali się: Kacper Kurek z klasy I, Wiktoria Boroń, Gabriela Łucka i Wojciech Chojnacki z klasy II oraz Mikołaj Głowacki, Radosław Paterek i Oliwier Staryczenkow z klasy III.

W starszych klasach tytuły najlepszych otrzymali: Adam Bębas, Grzegorz Juszczyk, Martyna Kwiecień, Jakub Sobierski i Sebastian Szewczyk z klasy IV, Julia Klaga z klasy V, Marta Banasik i Emilia Pietak z klasy VI, Julia Bujnowska, Dawid Cholewiński i Dominik Góra z klasy VII.

 

Warto dodać, że klasa VIII, żegnająca się już ze szkołą, zakończyła ten rok z największymi sukcesami w nauce i wyróżnionych zostało aż dziewięć osób: Mateusz Bednarski, Martyna Dziubińska, Lena Imos, Igor Juszczyk, Kamil Paterek, Piotr Przygoda, Emil Stachowicz, Mateusz Woszczak i Patrycja Zapała. Te same osoby otrzymały również stypendia naukowe. Najlepszą uczennicą z całej szkoły okazała się Lena Imos, która nie tylko miała najwyższą średnią – 5, 5 oraz nagrodę Wójta Gminy Brody, lecz także sukces w finale wojewódzkiego konkursu języka angielskiego. Oprócz niej dodatkowe wyróżnienie otrzymał Mateusz Woszczak, za reprezentowanie szkoły w powiatowym konkursie informatycznym. Podziękowania od Pani Wójt za sukcesy pedagogiczne i wychowawcze otrzymała także wychowawczyni klasy, pani Małgorzata Kusiak – Wiecha.

 

Gdy zabrzmiał ostatni szkolny dzwonek wszyscy udali się na zasłużone wakacje, życząc sobie, byśmy mogli spotkać się po nich w lepszej rzeczywistości.

 

Zabrzmiał ostatni dzwonek...

Utworzono dnia 25.06.2021, 18:21

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Styczeń 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 26

W poprzednim tygodniu: 43

W tym miesiącu: 173

W poprzednim miesiącu: 175

Wszystkich: 11845