Z wizytą w Izbie Tradycji

Utworzono dnia 02.03.2023

28 lutego uczniowie klas V-VIII wraz z wychowawczyniami odwiedzili Izbę Tradycji i Dziedzictwa Kulturowego Gminy Brody. Uczestniczyli w żywej lekcji historii poprowadzonej przez pana Grzegorza Bernaciaka. Tematem wykładu były wydarzenia z okresu Powstania Styczniowego na terenie naszej gminy. Uczniowie zapoznali się z rodzajami używanej przez powstańców broni, a także ze sposobem prowadzenia walk w tamtym czasie. Dużą atrakcją była możliwość dotykania zgromadzonych w muzeum eksponatów. Każdy mógł przymierzyć konfederatka lub potrzymać w dłoni szable, czy pistolety.

Na koniec zajęć pan Bernaciak przekazał dla szkolnej biblioteki broszurę "Śladem nieznanych wydarzeń Powstania Styczniowego w gminie Brody", której jest współautorem.

Z wizytą w Izbie Tradycji

Utworzono dnia 02.03.2023, 15:14