Z wizytą u "Plastusia"

Utworzono dnia 23.09.2021

Zachęcanie dzieci do czytania i rozwijania wyobraźni jest ważnym priorytetem szkolnej edukacji. W Szkole Podstawowej w Adamowie uczniowie uczestniczą w różnych wydarzeniach związanych z czytelnictwem, w tym także w lekcjach bibliotecznych w bibliotekach publicznych.

W dniu 22 września uczniowie klas II-IV z Adamowa wraz z paniami: Moniką Dziubą – Łucką, Katarzyną Kaszycką i Katarzyną Bernaciak, zawitali w progi starachowickiej biblioteki dla dzieci i młodzieży "Plastuś", gdzie powitała ich pani Magdalena Mroczek. Dzieci podczas lekcji bibliotecznej zapoznawały się z postacią "patrona" biblioteki, Plastusia. Najpierw wysłuchały fragmentów "Plastusiowego pamiętnika" Marii Kownackiej. Następnie musiały opisać wygląd bohatera książki, miejsce zamieszkania i jego charakter. Do kolejnych zadań uczniowie zostali podzieleni na grupy. Rozwiązując je ćwiczyli swoją spostrzegawczość, pamięć i refleks. Na koniec, mlodzi miłośnicy ksiązek ułożyli z figur geometrycznych sylwetkę Plastusia i zostali nagrodzeni pięknymi zakładkami do książek, które na pewno zachęcą ich jeszcze bardziej do poznawania świata literatury.

Wycieczkę zorganizowały panie: Monika Dziuba- Łucka, Katarzyna Kaszycka i Katarzyna Wlazłowska.

Z wizytą u "Plastusia"

Utworzono dnia 23.09.2021, 09:18