Wesoła matematyka z tabliczką mnożenia

Utworzono dnia 05.10.2021

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. Organizatorem Głównym jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego z Poznania. W tym roku miała miejsce już 11. edycja akcji. W Szkole Podstawowej w Adamowie odbyła się ona 4 października. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia i pokazać jak fantastyczną zabawą potrafi być matematyka. Na lekcjach matematyki w klasach IV-VIII uczniowie grali w gry edukacyjne na tablicy interaktywnej, przechodzili przez specjalne stacje zadaniowe, gdzie układali wieże z kubków z tabliczką mnożenia, grali w domino matematyczne i karty z tabliczką mnożenia "Ja mam, kto ma" oraz w kabum. Odbył się konkurs na "KLASOWEGO MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA", którymi zostali: Oliwier Staryczenkow, Adam Bębas, Julia Klaga, Emilia Piętak, Dawid Cholewiński. Podczas przerwy Samorząd Szkolny wcielił się w komisje egzaminacyjne. Kto zdał egzamin, otrzymywał LEGITYMACJĘ EXPERTA TABLICZKI MNOŻENIA, przybijał z członkami Komisji Egzaminacyjnej piątkę lub żółwika. Koordynatorem szkolnych działań była pani Katarzyna Pocheć. W przeprowadzeniu egzaminu pomagała opiekunka SSU, pani Edyta Chodzyńska.

Klasy II i III postanowiły nie być gorsze od starszych koleżanek i kolegów. Pod kierunkiem pań: Moniki Dziuby – Łuckiej, Katarzyny Bernaciak i Katarzyny Kaszyckiej dzieci wykonywały ćwiczenia związane z tabliczką mnożenia na tablicy multimedialnej, grały w matematyczną loteryjkę, kolorowały matematyczne kolorowanki i nakleiły na schody działania z tabliczki mnożenia.

Wesoła matematyka z tabliczką mnożenia

Utworzono dnia 05.10.2021, 20:14