Warsztaty zawodowe i kraina dinozaurów

Utworzono dnia 29.10.2021

W dniu 28 października klasy 6-8 ze Szkoły Podstawowej w Adamowie udali się na wycieczkę do Starachowic. Pierwszym punktem programu była wizyta w Zespole Szkół Zawodowych nr 2, gdzie uczniowie w ramach doradztwa zawodowego uczestniczyli w warsztatach. Zapoznali się podczas nich z praktykami jakie muszą odbywać uczniowie z klas o profilu budowlanym, mechanicznym i logistycznym. Wykonywali takie same zadania jaki ich starsi koleżanki i koledzy. Musieli wybudować z cegieł fragment ściany i sprawdzić, czy jest równa w poziomie i pionie. Dokonywali spedycji zamówionych towarów, a także uczyli się ich bezpiecznego pakowania oraz wypełniania związanych z nimi dokumentów. Odwiedzili także warsztat samochodowy i poznali tajniki wyważania i wymiany opon. Zajęcia były bardzo interesujące i na pewno niejeden z uczestników już sobie zaplanował podczas nich wybór odpowiedniego profilu w szkole średniej.

Następnie uczniowie udali się do Muzeum Przyrody i Techniki, gdzie przenieśli się w daleką przeszłość do świata dinozaurów. Z dużym zainteresowaniem obejrzeli poświęconą im wystawę oraz film, bardzo zainteresowały ich tropy dinozaurów, które zachowały się na skałach. Na koniec zajęć, każdy mógł odbić odcisk własnej dłoni w taki sposób, w jaki powstawały odciski śladów pradawnych gadów. Wszyscy wrócili z wycieczki zadowoleni i pełni nowych wrażeń.

Wycieczkę zorganizowały panie: Katarzyna Bernaciak i Katarzyna Wlazłowska. Wzięła w niej udział także pani Krystyna Kwiecień.

Warsztaty zawodowe i kraina dinozaurów

Utworzono dnia 29.10.2021, 17:21