W krainie książek i w muzeum

Utworzono dnia 23.11.2022
W dniu 16 listopada uczniowie klas VI – VIII z naszej szkoły wyruszyli na wycieczkę do Kielc. Najpierw odwiedzili Wojewódzką Bibliotekę Publiczną, gdzie uczestniczyli w warsztatach z biblioterapii pod hasłem: „Toleruję, nie hejtuję”. Na podstawie tekstów z książki „7 dni. Tydzień, który zmienił wszystko” autorstwa Eve Ainsworth, uczniowie analizowali skąd bierze się hejt i jak należy reagować, gdy stajemy wobec czyjejś agresji zarówno wobec nas jak i innych. Finałem zajęć było stworzenie wspólnego plakatu z sercem, w którym umieszczono słowa dobre i złe, które leczą i ranią.
Po wizycie w bibliotece uczniowie przenieśli się w kolorowy świat sztuki Muzeum Narodowego w Kielcach. Na początku odwiedzili wystawę sztuki współczesnej i wysłuchali informacji na temat grafiki. Przyjrzeli się przykładom dzieł mistrzów, by poszukać inspiracji, a potem sami zabrali się do produkcji grafik. Uczniowskie matryce składały się z różnych począwszy od tektury falistej, poprzez bibułę, kolorowe nici i piórka. Gdy wszystko było gotowe, za pomocą farby drukarskiej i wałka trzeba było odbić swój wzór na przygotowanej poszewce na poduszkę. Własne projekty przyniosły wiele radości, szczególnie, że każdy uczestnik mógł zabrać swoje dzieło do domu .
Wycieczka mimo ponurej, jesiennej aury okazała się bardzo udana. Uczniowie wracali z przekonaniem, że to nie była ich ostatnia wizyta w biblitece i muzeum, gdzie zawsze jest ciekawa oferta zajęć.
Wycieczkę zorganizowały panie: Katarzyna Wlazłowska i Krystyna Kwiecień. Udział w niej wzięła także pani Katarzyna Kaszycka.

W krainie książek i w muzeum

Utworzono dnia 23.11.2022, 13:18

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Wszystkich: 19082