W hołdzie Niezłomnym

Utworzono dnia 02.03.2023

Tradycyjnie w naszej szkole obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Już na kilka dni przed tym wydarzeniem na szkolnych korytarzach pojawiły się wizerunki Żołnierzy Wyklętych przygotowane przez uczniów klasy VIII wraz z krótkimi notami biograficznymi. W gablocie koła historycznego wyeksponowana została gazetka poświęcona Żołnierzom Niezłomnym.

W dniu 1 marca uczennice i uczniowie klas VI i VIII zaprezentowali w hołdzie Żołnierzom Wyklętym piękny montaż słowno – muzyczny dla grona pedagogicznego oraz swoich koleżanek i kolegów. Przedstawili krótki zarys powojennych, tragicznych losów żołnierzy, którzy sprzeciwili się nowemu systemowi i władzom podporządkowanym ZSRR. Wspomnieli najbardziej znane postacie takie jak: rotmistrz Pilecki, „Łupaszka”, czy „Inka”. Oprócz wierszy zaprezentowali także piękne pieśni: „Już dopala się ogień biwaku”, „Balladę o Rotmistrzu Pileckim”, „ Wiernie iść” – piosenkę 5 Wileńskiej Brygady AK. Część młodych aktorów wcieliła się w postacie historyczne, które w poruszających słowach opowiedziały o swoich dramatycznych przeżyciach oraz walce o suwerenność Ojczyzny.

Przedstawienie przygotowały panie: Iwona Kozdęba i Katarzyna Wlazłowska. Oprawą muzyczną zajął się pan Szymon Pocheć. Dekoracje przygotowała nauczycielka plastyki pani Ewelina Hamera.

W hołdzie Niezłomnym

Utworzono dnia 02.03.2023, 15:17