Święto Konstytucji 3 Maja

Utworzono dnia 06.05.2022
W dniu 28 kwietnia w Szkole Podstawowej w Adamowie odbyła się uroczysta akademia z okazji święta Konstytucji 3 Maja, w której wystąpili uczniowie klas V, VII i VIII. Przygotowana została przez panie: Iwonę Kozdębę i Krystynę Kwiecień. Oprawą muzyczną zajął się pan Szymon Pocheć.
Przedstawienie miało formę podróży przez historię naszej Ojczyzny, podczas którego uczniowie klas starszych starali się przybliżyć młodszym kolegom i koleżankom, dlaczego ten dzień i to święto są tak ważne dla Polaków. Za pomocą wierszy i pieśni zaprezentowali widzom takie pojęcia jak naród, Ojczyzna, patriotyzm. Przedstawili także przyczyny i proces utraty niepodległości przez Polskę w XVIII wieku. Dużą atrakcją występu były pieśni patriotyczne. Młodzi artyści wykonali tradycyjne utwory, takie jak: „Witaj majowa jutrzenko" i "Polonez 3 Maja". Uczennica klasy VII, Emilia Piętak, zaśpiewała mniej znaną pieśń: "Opowiedz mi, moja Ojczyzno".
Na koniec akademii zrealizowano piękną inicjatywę pani Edyty Chodzyńskiej, by wszyscy uczniowie szkoły wraz z nauczycielami zapozowali do wspólnego patriotycznego zdjęcia. Każdy trzymał przed sobą własnoręcznie wykonaną biało-czerwoną flagę.
Na koniec pani dyrektor Teresa Szymczak podziękowała uczniom za piękną inscenizację i zachęciła dzieci do refleksji nad zaprezentowanymi treściami.

Święto Konstytucji 3 Maja

Utworzono dnia 06.05.2022, 11:14