Styczniowe spotkanie z Bibliusiem

Utworzono dnia 17.01.2023

16 stycznia uczniowie oddziału przedszkolnego i zerówki Publicznej Szkoły Podstawowej w Adamowie uczestniczyli w kolejnym spotkaniu czytelniczym on-line "Bibliuś" zorganizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Kielcach. Maluchy, zgodnie z tradycją spotkań,najpierw wykonywały zabawne ćwiczenia ruchowe pod kierunkiem prowadzących spotkanie, a następnie wyciszyły się i uczestniczyły w przedstawieniu kukiełkowym. Dwie pacynki Bibliuś i Woluminka, którym głosu udzielili aktorzy z Kieleckiego Teatru im. S. Żeromskiego Pani Beata Pszeniczna oraz Pan Dawid Żłobiński, opowiedziały dzieciom bajeczki na podstawie książeczekz serii JUŻ CZYTAM: „Łowcy dźwięków” i „Dziwny Staruszek” Anieli Cholewińskiej-Szkolik oraz „Zaginął Tygrys!” Katarzyny Szestak. Jest to cykl zabawnych historyjek z niesamowitymi bohaterami i ich niezwykłymi przygodami, które przypadną do gustu każdemu dziecku. Przedszkolaki słuchały z dużym zainteresowaniem i już czekają niecierpliwie na kolejne spotkanie z Bibliusiem i Woluminką.

Styczniowe spotkanie z Bibliusiem

Utworzono dnia 17.01.2023, 08:55