Sprzątanie świata

Utworzono dnia 20.09.2021

W dniu 16 września uczniowie Szkoły Podstawowej w Adamowie, zgodnie z tradycją, wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata” i wyruszyli na porządkowanie najbliższej okolicy. Maluchy z klas młodszych sprzątały teren wokół szkoły, a przede wszystkim boisko wielofunkcyjne. Trzeba przyznać, że bardzo się postarali, bo na terenie szkolnym nie pozstał nawet najmniejszy papierek. Uczniowie klas IV-VIII, podzieleni na grupy, zajęli się porządkowaniem i usuwaniem śmieci z ulic wokól szkoły. Wyprawy sprzątające udały się znakomicie, pogoda była dobra i mimo chmur nie spadła nawet kropla deszczu, a po wielkich porządkach okolica prezentowała się zdecydowanie ładniej niż zwykle. Na koniec poszczególne klasy urządziły sobie tradycyjne ognisko pod wiatą przy szkole.

Dzięki takiej ekologicznej akcji dzieci uczą się, że tylko od ich postępowania zależy jak będzie wyglądało środowisko w którym żyją i dlaczego należy szanować przyrodę. Warto dodać, że uczniowie starszych klas zauważyli iż jest o wiele mniej smieci niż w latach ubiegłych, co wskazuje na rosnącą świadomość ekologiczną społeczeństwa.

Koordynatorką akcji była pani Anna Wacińska.

Sprzątanie świata

Utworzono dnia 20.09.2021, 09:32