Spotkanie z policjantem i "Mrówką"

Utworzono dnia 26.10.2021

W czasie zdalnego nauczania, które tak niedawno się zakończyło, uczniowie spędzali o wiele więcej czasu przed ekranem komputera, więc warto przypomnieć sobie, że Internet to nie tylko same korzyści, lecz także zagrożenia. Dodatkowo teraz, gdy nastąpił powrót do nauki stacjonarnej, dobrze jest także przypomnieć sobie o bezpiecznych zasadach poruszania się po drogach.

W Szkole Podstawowej w Adamowie w dniu 22 października,wychowawczyni klasy 4, pani Małgorzata Kusiak – Wiecha, zorganizowała spotkanie z policjantem Pawłem Kusiakiem, młodszym aspirantem, z Komendy Powiatowej w Starachowicach.

Oprócz przedstawiciela służb mundurowych do szkoły zawitała także sympatyczna Mrówka, przedstawicielka sieci handlowej PSB Mrówka, co zostało zorganizowane przez panią Joannę Orczyk, mamę jednego z uczniów.

Przedstawiciel policji oraz towarzysząca mu Mrówka najpierw spotkali się z klasami 0 – 3, gdzie skupili się na bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Uczniowie przypomnieli sobie zasady ruchu drogowego, jak bezpiecznie poruszać się poboczem oraz dowiedzieli się jak ważną rzeczą są odblaski, które na koniec spotkania otrzymali od Mrówki

W klasach 4 – 8 goście skupili się na zagadnieniach związanych z cyberprzestępczością zagrożenia takich jak: oszustwa, włamania na konta, kradzież tożsamości, czemu może przeciwdziałać częsta zmiana hasła i dodatkowe zabezpieczenia konta. Ostrzegali także przed zbyt częstym korzystaniem z chatów, zawieraniem przypadkowych znajomości w Internecie, co często potem kończy się cyberprzemocą, szantażami. Uczniowie zostali też poinformowani o specjalnym wydziale do walki z cyberprzemocą, który znajduje się w Kielcach oraz o sposobach poszukiwania wirtualnych przestępców.

Uczniowie podczas tego spotkania chętnie zabierali głos i uczestniczyli w dyskusji z przedstawicielami policji. Dowiedzieli się też wielu nowych dla siebie rzeczy na temat wirtualnej rzeczywistości, w której ze względu na zdalne nauczanie do niedawna musieli spędzać więcej czasu niż zwykle.

Spotkanie z policjantem i "Mrówką"

Utworzono dnia 26.10.2021, 10:07

Wszystkich: 19299