Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Adamowie

Spotkanie z policjantami

Utworzono dnia 09.01.2023
Bezpieczeństwo dzieci w trakcie ferii jest bardzo ważną rzeczą i warto ciągle o nim przypominać, dlatego 5 stycznia uczniowie naszej szkoły spotkali się z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, którzy przeprowadzili z nimi pogadankę na temat bezpiecznego zachowania się podczas zimowego wolnego czasu. Rozmowa z dziećmi dotyczyła zarówno otwierania drzwi nieznajomym jak i rozsądnych zabaw na śniegu i lodzie. Uczniowie dowiedzieli się jak należy zachować się, gdy wpada się do lodowatej wody i jak udzielić pierwszej pomocy w zimowych, ekstremalnych warunkach, a także dlaczego nie wolno ślizgać się po zamarzniętej tafli wody.
Dzieci z klas 0 – III przypomniały sobie także zasady ruchu drogowego, jak bezpiecznie poruszać się poboczem oraz dlaczego warto nosić odblaski.
W klasach IV – VIII goście poruszyli także zagadnienia związane z cyberprzestępczością zagrożenia takich jak: oszustwa, włamania na konta, kradzież tożsamości, czemu może przeciwdziałać częsta zmiana hasła i dodatkowe zabezpieczenia konta. Ostrzegali także przed zbyt częstym korzystaniem z chatów, zawieraniem przypadkowych znajomości w Internecie, co często potem kończy się cyberprzemocą i szantażami. Uczniowie zostali też poinformowani o specjalnym wydziale do walki z cyberprzemocą, który znajduje się w Kielcach oraz o sposobach poszukiwania wirtualnych przestępców.
Uczniowie podczas tych zajęć chętnie zabierali głos i uczestniczyli w dyskusji z przedstawicielami policji.
Spotkanie prowadzili: młodszy aspirant Paweł Kusiak i aspirant Sebastian Śpiewak. Zorganizowała je wychowawczyni klasy V, pani Małgorzata Kusiak - Wiecha.

Spotkanie z policjantami

Utworzono dnia 09.01.2023, 10:43

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 43

W poprzednim tygodniu: 69

W tym miesiącu: 90

W poprzednim miesiącu: 236

Wszystkich: 16334