Spotkanie z policjantami

Utworzono dnia 28.12.2016

W dniu 22 listopada uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej w Adamowie uczestniczyli w spotkaniu z policjantami z komendy w Starachowicach: Agnieszką Staryczenko i Rafałem Krężelem, które dotyczyło zagrożeń czyhających w sieci. Na początku policjanci zachęcili dzieci do wypowiedzi na temat stron internetowych i portali społecznościowych, które są dla nich najbardziej interesujące. Następnie wspólnie z dziećmi opracowali mapę zagrożeń, na które można natknąć się w Internecie oraz ukazali jak ich należy unikać. Poruszyli także temat cyberprzemocy i stalkingu oraz sposoby zabezpieczania swoich danych w sieci.

Na koniec uczniowie obejrzeli animacje z cyklu „Owce w sieci”, które w zabawny, ale pouczający sposób pokazują zagadnienie bezpiecznego korzystania z Internetu. Każda z krótkich bajek była omawiana i dzieci musiały wyciągnąć z niej odpowiednie wnioski.

Spotkanie zostało zorganizowane przez wychowawczynię klasy V, panią Iwonę Kozdębę.

Spotkanie z policjantami

Utworzono dnia 28.12.2016, 21:13

Klasy IV-VI miały ciekawe spotkanie z policjantami poświęcone bezpieczeństwu w Internecie

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Wszystkich: 19082