Spotkanie z policją

Utworzono dnia 01.03.2021

W dobie pandemii, gdy uczniowie podczas nauki zdalnej spędzają o wiele więcej czasu przed ekranem komputera, oprócz lekcji nauczyciele starają się organizować ciekawe spotkania on-line Dlatego w Szkole Podstawowej w Adamowie,wychowawczyni klasy 8, pani Małgorzata Kusiak – Wiecha, zorganizowała kolejne już spotkanie spotkanie z policjantami z Komendy Powiatowej w Starachowicach.

W dniu 18 lutego, uczniowie klas 4-6 na jednej z lekcji połączyli się na platformie komunikacyjnej z policjantami którzy poprowadzili spotkanie dotyczące zabaw i sportów uprawianych zimą. Uczniowie dowiedzieli się, jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze w zimowych warunkach i na co należy wtedy zwracać szczególną uwagę. Omówione zostały także zasady bezpiecznych zabaw zimą, dzieci przekonały się, że nie należy wchodzić na lód na zmarzniętych zbiornikach wodnych oraz dowiedziały się, jak reagować, gdy widzimy, że ktoś wpada pod lód. Policjanci zwrócili tez uwagę młodych słuchaczy na niebezpieczeństwo kuligów zimowych organizowanych za samochodem lub traktorem.

Uczniowie klasy 7 i 8 mieli zajęcia poświęcone narkotykom i dopalaczom oraz odpowiedzialności karnej nieletnich. Na tych zajęciach nie tylko poruszona była sprawa używek, które mogą zrujnować zdrowie i życie, ale też konsekwencje prawne która mogą dotykać także nieletnich. Uczniowie dowiedzieli się o przepisach prawa dotyczących nieletnich, poznali funkcjonowanie sądu rodzinnego i sytuacje, w których nawet nastolatek może odpowiadać jak dorosły.

Zajęcia poprowadzili: Paweł Kusiak, sierżant sztabowy oraz sierżant Marta Adamczyk i aspirant Mariusz Iwoniec.

Spotkanie z policją

Utworzono dnia 01.03.2021, 08:08

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Wszystkich: 19084