Śniadanie daje moc!

Utworzono dnia 28.12.2016

W dniu 8 listopada, kiedy obchodzony jest Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania odbyła się kolejna edycja akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”. W tę akcję włączyły się tradycyjnie klasy 0 – III ze Szkoły Podstawowej w Adamowie wraz ze swymi wychowawczyniami, paniami: Alicją Kozerą, Renatą Ślęzak, i Katarzyną Bernaciak. W tym dniu dzieci przyszły do szkoły z kanapkami, warzywami, owocami i innymi produktami, które składają się na zdrowy, poranny posiłek. Uczniowie pod kierunkiem wychowawczyń nie tylko przygotowali posiłek, ale zadbali również o to, by był on ładnie podany i by podczas jedzenia zostały uwzględnione zasady higieny, takie jak umycie rąk. Klasy II i III oprócz śniadania namalowały także farbami plakaty promujące akcję.

Następnie z gotowymi śniadaniowymi smakołykami maluchy udały się do szkolnej świetlicy, by tam przy pięknie nakrytych stołach zjeść wspólnie z wychowawczyniami posiłek. W śniadaniu wzięła udział także pani dyrektor Teresa Szymczak, która życząc dzieciom smacznego przypomniała im o zasadach zdrowego odżywiania się oraz zachęciła, by w domu wspólnie z rodzicami przygotowywały równie smaczne posiłki jak w szkole zarówno na śniadanie jak i na kolację. Dzieci po posiłku otrzymały jeszcze od Szkolnego Koła PCK komiksy promujące zasady zdrowego odżywiania się.

Dzięki udziałowi w tym programie dzieci co roku przypominają sobie o zasadach zdrowego odżywiania oraz o ważnej roli śniadania w codziennej diecie. Koordynatorką akcji była pani Katarzyna Bernaciak.

Śniadanie daje moc 2016

Utworzono dnia 28.12.2016, 17:50

Zgodnie z coroczną tradycją uczniowie klas 0-III wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc"

Wszystkich: 19295