Rekonstrukto w naszej szkole

Utworzono dnia 02.11.2021

W dniu 29 października do Szkoły Podstawowej w Adamowie przybyła stale współpracująca z placówką Grupa Artystyczna „Rekonstrukto” zajmująca się rekonstrukcjami historycznymi. Tym razem tematem pokazu było: „Życie i kultura w średniowieczu”. Ta niezwykła lekcja historii była poprowadzona przez dwóch przedstawicieli grupy, którzy występowali w strojach średniowiecznych rycerzy. Uczniowie podczas ciekawego wykładu, podczas którego cały czas byli zapraszani do zadawania pytań zapoznali się ze średniowiecznymi obyczajami, mogli dokonać przeglądu ekwipunku rycerskiego, uczestniczyć w średniowiecznym pojedynku, być pasowanym na rycerza. Chętni próbowali swoich sił, by utrzymać rycerski miecz, a najodważniejsi wyzywali rycerzy na pojedynki. Była też okazja, by poznać średniowieczne przepisy prawa, a nawet zostać zakutym w dyby. Na koniec zajęć każdy uczestnik miał okazję pod kontrolą przedstawicieli grupy obejrzeć średniowieczną broń i rynsztunek, a nawet zrobić sobie zdjęcie z rycerzami.

Rekonstrukto

Utworzono dnia 02.11.2021, 14:12