Powitanie wiosny

Utworzono dnia 25.03.2022

W dniu 21 marca obchodzimy Pierwszy Dzień Wiosny. W Szkole Podstawowej w Adamowie tego dnia było bardzo radośnie i kolorowo. Wiele osób przyszło w kolorowych, fantazyjnych przebraniach, a ponieważ jednocześnie obchodziliśmy Dzień Bez Szkolnego Plecaka uczniowie dostarczyli szkolne przybory i podręczniki w torebkach, koszykach zakupowych, a nawet dziecięcych wózkach.

Główne obchody Dnia Wiosny odbyły się w sali gimnastycznej, gdzie zebrała się cała społeczność szkolna. Poprzedziło je wręczenie dyplomów i medali dla zwycięzców szkolnych zawodów w tenisa stołowego zorganizowanych przez panią Edytę Chodzyńską. W kategorii chłopców pierwsze miejsce zajął Dawid Cholewiński, drugie przypadło Filipowi Podzielnemu, a trzecie Dominikowi Górze. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Marta Bajor, drugie miejsce zajęła Marcelina Mokrzańska, a trzecie Karolina Sarna.

Następnie rozpoczęły się wiosenne pokazy. Każda klasa od maluchów aż po ósmoklasistów przygotowała na ten dzień Marzannę oraz wiosenny plakat. Uroczystość zaczęła się od prezentacji przez poszczególne zespoły swoich wiosennych arcydzieł. Jury w składzie: dyrektor szkoły, pani Teresa Szymczak, Katarzyna Kaszycka i Anna Wacińska zadecydowało, że wszystkie klasowe Marzanny są piękne i zdobywają wspólne I miejsce. Następnie uczniowie wystąpili w pokazie mody wiosennych strojów. Wszystkie modowe projekty zebrały burzę oklasków. Jury po długich naradach ogłosiło, że w kategorii klas I-III najciekawsze wiosenne przebrania zaprezentowali: Jakub Żelazny, Wiktoria Boroń i Wojciech Chojnacki. W kategorii klas IV-VIII zwyciężyli: Mikołaj Głowacki, Radosław Paterek, Natalia Jaroszek, Grzegorz Juszczyk, Nikola Gwarecka, Wojciech Żaczek i Marcelina Mokrzańska. Na koniec prezentacji uczniowie młodszych klas pod kierunkiem uczennic klasy VII: Emilii Piętak, Marceliny Mokrzańskiej i Karoliny Sarny, przygotowanych przez panią Edytę Chodzyńską, odtańczyli wiosenny taniec. Rozbawione maluchy zabrały swoje Marzanny i wyruszyły na spacer w poszukiwaniu Pani Wiosny, a szkolna starszyzna została w sali, by wziąć udział w wiosennych konkurencjach zręcznościowych. Uczniowie klas IV – VIII zmagali się takimi zadaniami jak ustawienie wieży z plastikowych kubków, rzut ringiem do celu, jedzenie pączka bez użycia rąk, czy przenoszenie cząstek jabłek na czas z talerza na talerz. Każdy uczestnik konkursu otrzymywał słodką nagrodę. Finałem zabaw był spacer ulicami Adamowa z Marzannami i plakatami witającymi wiosnę. Na koniec zarówno starsi jak i młodsi zebrali się przy ognisku na wspólne pieczenie kiełbasek. Pogoda sprzyjała zabawie na świeżym powietrzu, więc wszyscy byli w wiosennych humorach.

Organizatorkami Dnia Wiosny były panie: Małgorzata Kusiak – Wiecha i Edyta Chodzyńska oraz przedstawiciele Szkolnego Samorządu Uczniowskiego. Dekoracjami sali zajęły się panie: Katarzyna Bernaciak i Katarzyna Wlazłowska.

Powitanie wiosny

Utworzono dnia 25.03.2022, 11:17

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Wszystkich: 19084