Oni są dla nas... Dzień Nauczyciela

Utworzono dnia 14.10.2021

W dniu 13 października w Szkole Podstawowej w Adamowie odbyła się akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Przygotowały ją panie: Katarzyna Pocheć, Monika Dziuba – Łucka i Katarzyna Bernaciak. Oprawą muzyczną zajął się pan Szymon Pocheć, a choreografią układów tanecznych, pani Edyta Chodzyńska. W sali gimnastycznej zgromadzili się wszyscy uczniowie, nauczyciele, przedstawiciele Rady Rodziców, dyrektor szkoły, pani Teresa Szymczak oraz dyrektor Centrum Usług Wspólnych gminy Brody, pani Dorota Grudnicka – Glina.

W przedstawieniu udział wzięli uczniowie klas II – VIII oraz przedstawiciele Szkolnego Samorządu Uczniowskiego. Rozpoczęły go popisy dziewcząt z klasy V oraz piosenki i wiersze o nauczycielach w wykonaniu klas II i III. Następnie wystąpili uczniowie klas Vi – VIII, którzy w zabawnej scence komediowej przedstawili dzień z życia pewnej klasy. Gdy ucichły smiechy i brawa, Szkolny Samorząd Uczniowski zapowiedział Galę Szkolnych Oskarów, które uczniowskie jury po długich i burzliwych naradach przyznało wszystkim nauczycielom. Każdy pedagog został doceniony i wyróżniony przez uczniów, a szkolne Oskary, w formie pysznych jabłek i kwiatów były dla nauczycieli cennym darem. Finałem przedstawienia były zabawny układ taneczny wykonany przez chłopców z klasy VIII. Na koniec nadszedł czas na docenienie pracy pedagogów. Dyrektor Centrum Usług Wspólnych gminy Brody, pani Dorota Grudnicka – Glina wręczyła nagrodę wójta pani Iwonie Kozdębie, a dyrektor szkoły, pani Teresa Szymczak wręczyła nagrody dyrektora nauczycielkom: Edycie Chodzyńskiej, Katarzynie Bernaciak, Monice Dziubie – Łuckiej, Małgorzacie Kusiak – Wiesze, Katarzynie Kaszyckiej, Katarzynie Pocheć, Annie Wacińskiej i Katarzynie Wlazłowskiej.

Obie panie dyrektor zlozyły życzenia dla całej kadry, gratulowały sukcesów i życzyły dalszej owocnej pracy. Nie zabrakło także życzeń od Rady Rodziców oraz wychowanków.

Dzień Nauczyciela

Utworzono dnia 14.10.2021, 18:44