Mistrzowie języka ojczystego

Utworzono dnia 28.02.2022

21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji uczniowie starszych klasy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe, rozwiązując przygotowane specjalnie na tę okazję quizy.

Tytuł Mistrza języka ojczystego zdobyła Marta Banasik z kl. VII, a wicemistrzem został Dominik Góra z klasy VIII. Klasowe zwycięstwa odnieśli: Fabian Orczyk (kl. VI), Sebastian Szewczyk (kl. V) i Mikołaj Głowacki (kl. IV).

Uczniowie kl. VII przygotowali również mapy myśli dotyczące etyki językowej, które ozdobiły tego dnia ich salę. Koordynatorką działań była pani Krystyna Kwiecień. W działania były też zaangażowane pozostałe polonistki: Katarzyna Kaszycka oraz Dorota Strojna – Imos.

W klasach II i III uczniowie przystąpili do dyktanda przygotowanego przez panie: Monikę Dziubę – Łucką, Katarzynę Kaszycką i Katarzynę Bernaciak. Zwycięzcami zostali Wiktoria Boroń (kl. III) i Alan Pocheć (kl. II).

Mistrzowie języka ojczystego

Utworzono dnia 28.02.2022, 17:38