Laboratoria Przyszłości - Drukarka 3D

Utworzono dnia 06.10.2022

W ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości w naszej szkole pojawiły się nowoczesne drukarki 3D. Uczniowie klasy IV i V wzięli udział w zajęciach z informatyki i techniki, podczas których mogli zapoznać się lepiej z tym ciekawym i pożytecznym urządzeniem. Dla dzieci dużym zaskoczeniem był fakt , że dzięki drukarkom 3D mogą powstawać wytrzymałe i bardzo dobrej jakości części rowerów, samochodów, sprzętów do rehabilitacji, elementów protez, a nawet implantów kości. Jednak sama teoria to nie wszystko. Uczniowie mogli wybrać pierwszy projekt i go wydrukować. Dzięki szklanej obudowie drukarki można było podziwiać wszystkie etapy jej pracy i przekonać się jak to urządzenie działa w praktyce. Efektem zajęć są zabawne, halloweenowe nietoperze, które ozdobią sale lekcyjne.

Laboratoria Przyszłości - Drukarka 3D

Utworzono dnia 06.10.2022, 11:35

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Wszystkich: 19082