Kulinarne warsztaty

Utworzono dnia 12.12.2022

Szkoła nie może być tylko miejscem przyswajania suchej wiedzy, ale również powinna kształtować rozmaite umiejętności dzieci. W grudniu uczniowie klas IV – VII spotkali się z Kołem Gospodyń z Adamowa. Pod kierunkiem pań: Doroty Bernat, Danuty Major i Anny Szybalskiej dzieci rozpoczęły kulinarną przygodę. Młodzi kucharze dowiedzieli się jak zrobić świąteczne pierniczki oraz poznali kulinarne tradycje związane z Bożym Narodzeniem. Każdy sam spróbował wyrabiać ciasto, wałkować, ciąć je na mniejsze fragmenty, z których powstawały różne kształty świątecznych smakołyków. Po wstawieniu swoich wypieków do pieca pozostało radosne oczekiwanie na ucztę. Gdy wreszcie świeże pierniczki pojawiły się na stołach uczniowie przekonali się, że nie tylko pięknie pachną, ale też wspaniale smakują. Wspólnie z paniami z Koła Gospodyń zasiedli do poczęstunku. Zarówno dziewczynki jak i chłopcy przekonali się, że pieczenie czy gotowanie nie jest nudne i potrafi być inspirującym działaniem.

Kulinarne warsztaty

Utworzono dnia 12.12.2022, 09:26