Kulinarna przygoda

Utworzono dnia 06.03.2022

W dniu 3 marca uczniowie klas II – IV z naszej szkoły udali się na wycieczkę do Starachowic. Pierwszym punktem programu były warsztaty kulinarne w Pizzerii „Gruby Benek”. Uczniowie poznali historię powstania pizzy, dowiedzieli się o jej rodzajach i sposobach wypiekania. Następnie każdy wykonał własnoręcznie pizzę i samodzielnie skomponował do niej dodatki. Wszyscy przekonali się, że taka pizza, zrobiona samodzielnie smakuje najlepiej. Młodzi adepci sztuki kulinarnej postanowili nowo nabyte umiejętności wykorzystywać także w swoich domach. Celem warsztatów było także uwrażliwienie dzieci na kulturalne zachowanie się w restauracji. Po kulinarnej przygodzie przyszedł czas na duchową ucztę z X Muzą. Uczniowie udali się do kina na film „UPS 2”. Wszyscy wrócili z wycieczki zadowoleni i pełni wrażeń oraz wzbogaceni o nowe, kulinarne umiejętności.

Organizatorem wycieczki była pani Katarzyna Bernaciak. Udział w niej wzięły także panie: Monika Dziuba – Łucka, Katarzyna Kaszycka i Małgorzata Kusiak – Wiecha.

Kulinarna przygoda

Utworzono dnia 06.03.2022, 19:03