Konkursy z okazji Dnia Patrona

Utworzono dnia 18.02.2021

W Szkole Podstawowej w Adamowie co roku w styczniu obchodzony jest uroczyście Dzień Patrona, Kornela Makuszyńskiego. Niestety, w obecnej sytuacji ten dzień należało dostosować do wymogów bezpieczeństwa.

Zostały ogłoszone dwa konkursy: on-line dla starszych klas pod hasłem: „Namaluj, opisz Kornela” oraz dla klas I-III, zorganizowany już w szkole, konkurs plastyczny: „Z Koziołkiem-Matołkiem przez świat”. Dla chętnych pani Dorota Strojna - Imos przygotowała internetowe quizy, w których można było sprawdzić swoją wiedzę na temat Kornela Makuszyńskiego.

Miłym zaskoczeniem był fakt, że do konkursów zgłosiły się także inne placówki: Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego z Guzewa oraz Kulturalno - Oświatowe Centrum im. K. Makuszyńskiego ze Stryja na Ukrainie. Warto dodać, że ukraińska polonijna placówka działa w rodzinnym mieście patrona.

Młodsze klasy przedstawiły podróże Koziołka – Matołka w niezwykle pomysłowy sposób: popularny bohater książeczek Makuszyńskiego odwiedzał Adamów i piękną plażę nad zalewem w Brodach, leciał na Księżyc, zwiedzał obce kraje, latał balonem, czy też zdobywał góry.

W klasach starszych uczniowie mieli kilka możliwości do wyboru: narysować portret patrona lub też skupić się na przekazaniu informacji na jego temat. Powstały ciekawe prezentacje i infografiki związane z postacią Kornela Makuszyńskiego. Na uwagę zasługują prace wysłane przez uczniów polskiej palcówki ze Stryja, wśród których można było podziwiać ciekawy rebus, infografikę obrazującą drogę życiową Kornela Makuszyńskiego, a także prezentację na temat patrona, która oprócz ważnych informacji zawierała zdjęcia rodzinnej miejscowości pisarza, zarówno archiwalne jak i współczesne.

Grono pedagogiczne oraz uczniowie szkoły w Adamowie cieszą się, że konkurs zapoczątkował współpracę z partnerską placówką z Ukrainy.

Organizatorkami wydarzeń związanych z Dniem Patrona były panie: Katarzyna Wlazłowska, Dorota Strojna - Imos, Krystyna Kwiecień. Koordynacją konkursu w młodszych klasach zajęła się pani Katarzyna Bernaciak.

Konkursy z okazji Dnia Patrona

Utworzono dnia 18.02.2021, 16:08