Kolorowy Dzień Języków Obcych

Utworzono dnia 30.09.2021

Dnia 29 września 2021r. W Szkole Podstawowej w Adamowie obchodzony był Europejski Dzień Języków Obcych.

Święto to zostało ustanowione z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską w 2001 roku. Już od dwudziestu lat przyświeca mu idea propagowania wielojęzyczności na każdym etapie kształcenia. Pragnąc zachęcić uczniów do poznawania nowych języków i kultur, Pani Małgorzata Kusiak-Wiecha (nauczyciel języka angielskiego) oraz Pani Sylwia Zapała (nauczyciel języka niemieckiego i angielskiego) przygotowały dla uczniów naszej szkoły szereg konkurencji, w których mogli ze sobą rywalizować i sprawdzić poziom swojej wiedzy.

Wszystkie klasy zaprezentowały wylosowane przez siebie kraje przygotowując flagi, ubiory, plakaty, a nawet przekąski charakterystyczne dla danego państwa.W klasie II, która wylosowała Włochy królowały pizza, spaghetti i tiramisu, a w klasie III zajmującej się Grecją była przepyszna sałatka grecka. Z klas starszych klasa VII zajmująca się Francją przygotowała przystawki z różnego rodzaju serów, tórymi częstowała nauczycieli. W środę 29 września, gdy wszyscy uczniowie zebrali się na sali gimnastycznej, czekały ich różnorodne zadania związane z wylosowanymi krajami. Trzeba było rozpoznać hymn „swojego” kraju ,odpowiadać na pytania o dotyczące ich ciekawostki z różnych dziedzin, dopasować nazwy krajów europejskich do konturów map, czy odnaleźć ukryte słowa w języku angielskim.

Oto jak przedstawiają się wyniki w poszczególnych konkurencjach:

1. Quiz „

I miejsce zajęła klasa II i III (kategoria klas II-V)

I miejsce zajęła klasa V i VII (kategoria klas VI-VIII)

1. Jaki to kraj?”

I miejsce zajęła – klasa VII

1. Co to za słowo?”

I miejsce zajęła – klasa II (kategoria kl. II-V)

I miejsce zajęła – klasa V (kategoria kl.VI-VIII)

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem rozwiązywali wszystkie zadania, a całą salę wypełnił nastrój niemal sportowej rywalizacji. Zwycięskie klasy zostały nagrodzone w formie ocen, dodatkowych nieprzygotowań lub pozytywnych uwag.

Obchody Dnia Języków Obcych przyniosły wszystkim wiele pozytywnych emocji oraz rozbudziły chęć poznawania obcych języków i kultur.

Kolorowy Dzień Języków Obcych

Utworzono dnia 30.09.2021, 10:16