Kolejne spotkanie z "Bibliusiem"

Utworzono dnia 09.11.2022

W dniu 7 listopada uczniowie oddziału przedszkolnego i zerówki Publicznej Szkoły Podstawowej w Adamowie uczestniczyli w kolejnym spotkaniu czytelniczym on-line "Bibliuś" zorganizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Kielcach. Maluchy najpierw wykonywały zabawne ćwiczenia ruchowe pod kierunkiem prowadzących spotkanie, a następnie wyciszyły się i uczestniczyły w przedstawieniu kukiełkowym. Dwie pacynki Bibliuś i Woluminka, którym głosu udzielili aktorzy z Kieleckiego Teatru im. S. Żeromskiego, opowiedziały dzieciom bajeczki o smoku, który nie mógł ziać ogniem, o zwierzątkach budujących huśtawkę oraz o szybkim żółwiu. Każda historyjka niosła poważne przesłanie, ucząc ostrożności w gospodarstwie domowym, odpowiedzialności i współpracy w grupie. Maluchy zainteresowały się także książką, o której była mowa podczas spotkania i od razu chciały wiedzieć, czy jest ona dostepna w szkolnej bibliotece. Dzieci nie mogą doczekać się następnego spotkania z Bibliusiem i Woluminką, które w zabawny i ciekawy sposób wprowadzają ich w świat książek.

Spotkanie zorganizowała Katarzyna Wlazłowska. Uczestniczyła w nim także wychowawczyni zerówki, Patrycja Walkiewicz oraz Małgorzata Bednarska.

Kolejne spotkanie z "Bibliusiem"

Utworzono dnia 09.11.2022, 11:26

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Wszystkich: 19084