IV edycja "Kornelka"

Utworzono dnia 05.12.2022

W dobie Internetu i wielu atrakcyjnych multimediów notuje się znaczny spadek czytelnictwa. Jednym z zadań szkoły jest przeciwdziałać temu procesowi. Dlatego w Szkole Podstawowej w Adamowie 29 listopada odbyła się czwarta edycja Gminnego Konkursu Czytelniczego „Kornelek”, w tym roku przeznaczona dla klas VI – VIII. Organizacją wydarzenia zajęły się panie: Krystyna Kwiecień i Katarzyna Wlazłowska
Uczestników konkursu powitała dyrektor szkoły, pani Teresa Szymczak, która życzyła wszystkim powodzenia w zmaganiach z konkursowymi zadaniami. W tym roku tematem była popularna książka Brandona Mulla „Baśniobór”. Uczniowie jeszcze przed konkursem musieli stworzyć grę planszową na podstawie lektury. Wszyscy stanęli na wysokości zadania. Gry zachwycały pomysłowością i estetyką wykonania, a także bardzo szczegółowymi i ciekawie napisanymi instrukcjami. Niektóre z nich zostały zaopatrzone w samodzielnie wykonane pionki. Uczestnicy musieli zmierzyć się także z quizem dotyczącym znajomości treści książki. Zadania wcale nie należały do łatwych, ale dwuosobowe zespoły ze szkół w gminie Brody radziły sobie z nimi bardzo dobrze i różnica w punktacji była naprawdę niewielka.
Pierwsze miejsce zajęli Adam Binczak i Maria Wrona z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dziurowie. Drugie miejsce przypadło Lenie Zawłockiej i Damianowi Iwanowi z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rudzie, a trzecie zdobyli Aleksandra Kozera i Zuzanna Jędrzejewska z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Krynkach. Nagrody wręczyła zwycięzcom dyrektor szkoły, gratulując im pasji czytelniczych oraz wspaniałego przygotowania do konkursowych zmagań.

IV edycja "Kornelka"

Utworzono dnia 05.12.2022, 08:19

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Wszystkich: 19082